Її мета: поширювати в суспільствах західних країн наративи про втому від війни та «мирне» врегулювання війни.
Очевидно, це не новий напрямок російської гібридної агресії, але останніми тижнями, українські активісти у країнах ЄС фіксують значне підсилення цієї діяльності. Як і на росії, колаборанти москви у країнах ЄС використовують антиморальні методи, зокрема дітей. Ось, один з прикладів такої діяльності з Португалії.
Дирекція однієї з португальских шкіл розташованої у Фатімі залучає школярів до акції «За мир», в якій говорить про те, що « іноді забуваємо про десятки чи сотні солдатів з обох сторін війни, які гинуть щодня. Про труднощі, через які проходить український народ, і, звичайно, також про страждання російських сімей, які не хочуть бачити своїх дітей у цій несправедливій війні».
Найгірше, що до цієї пропаганди вони пробують залучати укранських дітей-мігрантів (при цій школі діє українська суботня школа «Відродження».
Отож, дуже важливо, щоб українські громадські організації за кордоном та просто українці, не тільки не брали участі у таких пропагандистських акціях, але й активно викривали такі наративи, показуючи суспільствам країн, де вони проживають, що допомога Україні, це в першу чергу надання необхідної зброї для оборони життя від терористів, які вчиняють геноцид укранців.
Переклад листа директора Фатімськоі школи:
Вже майже рік, як в нашій школі у Фатімі ми проводили акцію за мир в Україні, під час якої наші діти та молодь наприкінці передали листи з проханням про мир, адресовані Послу Російської Федерації, Послу України, а також пану Президенту Португальської Республіки, який знайшов час, щоб відповісти нам, привітавши наших учнів з їх ініціативою.
Ця тема для нас дуже важлива, не в останню чергу тому, що українська школа тут, у Фатімі, працює в наших приміщеннях і ми відчуваємо, що останнім часом це питання стає байдужим для молоді, яка більше рахує скільки танків і безпілотників відправляються на конфлікт, іноді забуваючи про десятки чи сотні солдатів з обох сторін війни, які гинуть щодня.
Про труднощі, через які проходить український народ, і, звичайно, також про страждання російських сімей, які не хочуть бачити своїх дітей у цій несправедливій війні.
24 лютого, з 10.30 до 11.30, ми відзначатимемо рік вторгнення Російської Федерації в Україну і хочемо запросити вас бути присутніми на церемонії, яка відбудеться в цій школі разом з нашими учнями з інших шкіл, яких ми запрошуємо, а також місцевих і релігійних організацій, серед інших. Мануель А. Ф. П. Бенто (Директор Фатімського студійного центру).