Європейський Конгрес Українців просить Вселенського Патріярха Варфоломея заснувати в Європі церковну структуру для українців

393127962_328471386502017_2216002850020757032_n

Користуючись нагодою відвідин Патріарха Вселенського (Константинопольського) патріархату – Варфоломія І в Іспанію, Європейський Конгрес Українців звернувся до Його Всесвясвятості з проханням заснувати спеціальну церковну структуру, яка б опікувалася православними українцями в країнах Європи та мала б нерозривний зв’язок з Вселенським Престолом і нашою Святішою Православною Церквою України.
Лист українською і грецькою мовами був переданий безпосередньо Патріарху Варфоломію I перед Богослужінням з православними українцями у Мадриді.
Промовляючи до українців Патріарх Варфоломій заявив, що в наступному році відвідає Київ і планує запропонувати Папі Франциску провести спільну зустріч в Україні.
393126684_328418659840623_7529177068558178760_n
———————————
Його Всесвятості Архієпископу Константинополя – Нового Риму,
Вселенському Патріарху Варфоломію I.
Ваше Всесвятосте!
Європейський Конгрес Українців, серед яких є також багато православних українців, що підносять за Вас свої молитви та завжди з великою пошаною і любов’ю згадують Ваше ім’я.
Ми завжди пам’ятатимемо, що Константинопольська Церква – Мати принесла на Дніпровські пагорби святе Євангеліє і осяяла Київську Русь світлом християнського вчення.
Ми також безмежно вдячні особисто Вам, Ваше Всесвятосте, за нашу Святішу Православну Церкву
України, за Томос, який Ви надали нашій Церкві майже п’ять років тому.
Дякуємо Вам, Ваше Всесвятосте, за те, що Ви встали на захист українського народу в один з найбільш драматичних періодів його історії. Що а ні на мить не вагалися називати кривду кривдою, правду правдою, що закликаєте світ чітко розрізняти добро і зло.
Ваше Всесвятосте! Російська навала змусила багатьох українців- жінок, дітей, людей похилого віку шукати порятунок від війни за межами нашої країни.
Після 24 лютого 2022 року мільйони українців опинилися за кордонами України. Тут ми прагнемо зберегти
нашу культуру, мову, нашу ідентичність. Особливо важливим для нас є плекання нашої рідної православної віри, літургійної традиції, обрядових звичаїв.
На жаль, на цьому шляху у багатьох країнах Європи ми зустрічаємось з різного роду викликами і труднощами. Ми також стикаємося з постійними і масштабними спробами вкрасти душі наших людей з боку російських попів та їхніх поплічників з так званої «української» православної церкви Московського патріархату, які заполонили європейські міста.
Від так, ми звертаємося до Вас, Ваше Всесвятосте, з надією і уклінним проханням. Просимо Вашу
Всесвятість заснувати спеціальну церковну структуру, яка б опікувалася православними українцями в країнах Європи та мала б нерозривний зв’язок з Вселенським Престолом і нашою Святішою Православною Церквою
України.
У цій структурі, тип якої Ви, віримо, як найкраще визначите, ми б хотіли відчувати живу сув’язь з Константинополем і Києвом, дбайливо зберігати і розвивати нашу віру, добрі справи, любов до Бога і своєї Батьківщини-України.
Віримо і знаємо, що Ви, Ваше Всесвятосте – вірний і твердий друг України, разом з нашим Предстоятелем, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм знайдете якнайкраще розв’язання цього
питання.
З молитвою Вашої Всесвятості
Богдан РАЙЧИНЕЦЬ,
голова Європейського Конгресу Українців
393213593_328418653173957_6430580421718705660_n
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа