Наприкінці 2018 року виповнюється п’ять років з часу виходу у світ «Повстанської абетки» – книжечки про життя та пригоди юного вояка Української Повстанської Армії Алярмика. Стартувавши у захоплююче літературне життя в бурхливий час Революції Гідності, Алярмик та його друзі, зусиллями автора абетки Олега Вітвіцького та ряду українських меценатів, витримали уже п’ять перевидань загальним накладом понад 10 тисяч примірників.
Тож напередодні першого скромного ювілею «Повстанської абетки» було прийнято рішення щодо випуску нового додаткового тиражу цієї книжки.
Одним з перших, хто відгукнувся на підтримку цього задуму, став постійний меценат проекту «Алярмик – український супергерой», ветеран національно-визвольної боротьби, 90-літній вояк УПА Петро Мицак. У своїй клопіткій та наполегливій громадській праці пан Петро послідовно підтримує проекти у сфері національно-патріотичного виховання, роботи з молоддю, підтримці соціально незахищених українських дітей, волонтерства.
Так, зокрема, в полі його уваги перебуває чарівне місто Бережани, що на Тернопіллі, а точніше – Бережанська обласна комунальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання.
У даний час у школі-інтернаті навчається 157 дітей, з них 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 дітей-інвалідів. З ними працюють 26 вчителів, 30 вихователів і 30 працівників обслуговуючого персоналу.
Головною метою школи-інтернату є забезпечення реалізації прав вихованців: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з неповних родин, багатодітних та малозабезпечених сімей на загальну середню освіту, формування і розвиток соціально-зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, соціальної та психологічної реабілітації, підготовки до професійного самовизначення, та профільної підготовки, професійної та дошкільної освіти.
Працівники школи-інтернату активно працюють над розвитком у дітей індивідуальних, інтелектуальних особливостей, знань, вмінь, але й намагаються покращити умови проживання, сприяють розвитку закладу і розширенні сфери надання освітніх послуг з урахуванням інтересів дітей.
За фінансової підтримки Петра Мицака вдалося забезпечити верстатами і станками (7 шт.) кабінет столярної справи, навчальні класи двома комплектами ІКТ (проектор, екран, кріплення для проектора). Завдяки такій співпраці, наданій матеріальній допомозі навчання вихованців школи-інтернату стало більш інтенсивним, змістовним, цікавим, ефективним за рахунок реалізації можливостей мультимедіа.
Адміністрація, учнівський колектив Бережанської школи-інтернату щиро дякують за створення комфортних умов для навчання і виховання учнів, за надану матеріальну допомогу.
Тож лише впродовж першої половини 2018 року, завдяки зусиллям Петра Мицака – невтомномного трудівника на ниві української справи, вдалось зреалізувати два різнобічних, але таких потрібних для молоді та юнацтва проекти.
УІС