Фундація Українського Вільного Університету в Нью Йорку повідомляє про визначення лавреатів цьогорічного конкурсу Фонду “Воляник–Швабінський”.
Жюрі в складі: Олі Кузишин–Воляник, Ігоря Мірчука, Ігоря Николюка й Богдана Савицького розглянуло 24 наукових та літературних праць, які були видані в 2015 році та подані до конкурсу. Серед них – дослідницька праця та наукові есеї, історичні повісті та повісті з сучасного життя, літературознавчі праці, збірки поезій та збірки новель і мемуари. Жюрі висловлює велике признання авторам за творчий вклад у збагаченні української літератури та науки.
Вирішено нагородити авторів наступних праць:
Перша премія:
— Валерій Гужва за збірку романів і повістей “Ближнє Коло” із життя різних прошарків сучасного українського суспільства. Видавництво Ярославів Вал Київ.
Друга премія:
— Любомир Сеник за збірку новель і повістей “Палаючи Троянда” про трагедію українців в час Другої світової війни і боротьби УПА, Видавництво Львів.
– Богдан Жолдак за бойову повість “УКРЦ” про реалії російсько–української гібридної війни, Видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Третя премія:
— Микола Тютюнник за віршований історичний роман “Бунтарська галера” про долю козацьких бранців на турецьких галерах. Видавництво Дніпропетровськ середняк Т.К.
— Марина Варич за збірку повістей й оповідань “Сьоме пророцтво Семіраміди” у жанрі фантастики. Київ, НВП “Поліграфсервіс”
— Микола Возіянов за етюди “Затемнення сонця”, що відтворюють спогади воєнних років.
Видавництво Харків Майдан
Жюрі окремо відзначило праці “З Україною в серці” (Спогади випусників україністики Вчительської Студії в Щеціні (1959-1963), редактор Микола Дупляк та переклад, здійснений д–р Іриною Іванкович, наукової праці Ярослава Пелікана “Ісповідник між Сходом і Заходом (Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого).
Церемонія вручення премій відбулася у п’ятницю, 30 вересня ц.р. у Міському Будинку Учителя в Києві за участю усіх переможців або їх представників та голови ФУВУ Аскольда Лозинського.
Пресова служба ФУВУ
На світлині: в першому ряду сидять переможці. Стоять родичі переможців і крайній справа – голова фундації Аскольд Лозинський