Візит Президента СКУ до Німеччини: ви наш сильний голос в ЄС

soroka-6

Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Павло Ґрод розпочав свій європейський візит на “Підтримку України у найважчі часи” зі столиці Німеччини.

У Берліні Павло Ґрод, голова Центральної спілки українців Німеччини Людмила Млош та в.о. Голови СФУЖО Євгенія Петрова зустрілися з депутатом партії Зелених Васілієм Франко, щоб обговорити подальшу допомогу Україні та українським біженцям, яких на сьогодні близько 100 тисяч лише у Берліні, а також з Лілією Усик, депутаткою берлінського парламенту від партії християнських демократів. Розбудова українського шкільництва, можливість вивчення української мови як іноземної в німецьких  школах та створення українського дому в Берліні —  ключові теми обговорення з представниками німецької влади. Делегація СКУ подякувала за потужний голос Німеччини в допомозі Україні та заручилася подальшою підтримкою.

На зустрічі з Матіасом Лютенбергом, Послом, Представником у справах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, Міністерства закордонних справ Німеччини Президент СКУ закликав Німеччину зайняти проактивну позицію у питанні вступу України у НАТО та використати свій високий авторитет, щоб переконати у такій необхідності решту країн-членів НАТО.

Також відбулася зустріч лідера СКУ з Послом України у Німеччині Олексієм Макеєвим. Павло Ґрод подякував німецькій державі за потужну, послідовну підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України, а також за визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

Делегація Світового Конґресу Українців відвідала українських захисників, які проходять  лікування та реабілітацію у Берліні. Президент СКУ поспілкувався з пораненими бійцями і від імені світового українства подякував відважним чоловікам за стійкість, мужність непохитність, та передав побажання швидкого одужання.

Павло Ґрод висловив подяку Центральній спілці Українців Німеччини (ЦСУН) та всім жінкам-волонтерам, які опікуються захисниками і дбають про них далеко від дому.

28 травня Президент СКУ зустрівся із лідерами українських громадських організацій з усієї Європи під час  XIV З’їзду Європейського Конгресу Українців (ЕКУ). У своєму виступі він подякував українським організаціям і громадам за унікальну роль у ці важкі історичні часи та наголосив, що “cерце допомоги Україні б’ється у Європі”.

Важлива зустріч з українською громадою, студентами, тимчасово переміщеними особами та захисниками України, які проходять реабілітацію в Німеччині, розпочалася в Pangea Haus, а продовжилася на пікніку, організованому Центральною спілкою Українців Німеччини (ЦСУН).

Під час візиту Павло Ґрод  відвідав дитячий садок “Бедрик”, відкритий при Центральній спілці Українців Німеччини (ЦСУН), за сприяння голови ЦСУН, Людмили Млош. Президент СКУ подякував Людмилі Млош за виховання української молоді та розбудову “українського світу” і вручив пам’ятну нагороду за довголітню працю.  Окремо відбулась зустріч з представниками парафії благовірного князя Ігоря Чернігівського у щойно відкритій українській церкві Святого Тома.

31 травня запланована зустріч Президента СКУ з українцями та громадськими діячами і політиками у столиці Франції, Парижі.

soroka-youtube-banner-1024x576

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа