Триває візит міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Італійської Республіки. Згідно прес-релізів посольства ” Візит глави МЗС України до Рима спрямований на інтенсифікацію політичного діалогу між двома державами в контексті широкого кола питань українсько-італійського партнерства…..Відбудуться також зустрічі з італійськими посадовцями для обговорення двосторонньої співпраці, розвитку ситуації на Донбасі у контексті виконання Мінських домовленостей, а також прогресу реформ в Україні.”
Що ж, заплановані до обговорення теми є надзвичайно важливі і потрібні.Особливо в умовах російсько-української війни. Шкода лише, що в програмі візиту та прес-релізі першого дня перебування міністра в Італії не згадано жодним словом про обговорення проблем майже чверті мільйона українців, які легально проживають на Апенінах.
Мабуть їх не торкалися. А варто було б. Адже є питання, які потребують втручання на найвищому рівні. Це і пенсійна угода і питання визнання дипломів, щоб дипломовані медсестри чи інженери могли працювати на роботах, відповідно до їх кваліфікації. Державного втручання вимагає питання “українських бусиків”, щоб сотні водіїв не піддавалися “державному рекету” з боку поліції, а громадяни мали дешевий поштовий сервіс. Заслуговують на увагу питання дотримання італійською стороною Гаагської конвенції про апостиль, щоб не вимагались додаткові завірення вже апостильованих документів в італійському консульстві та обговорення питання квот для громадян України в щорічному “Декрето флуссі”, оскільки велика кількість українців працює нелегально вже багато років, не маючи жодної можливості легалізуватися. Не останніми є питання гуманітарної співпраці у сфері сприяння у відкритті в Італії українських недільних шкіл, можливості вивчення української мови як іноземної, з занесенням оцінки в атестат, підтримки Українознавчих Студій в італійських університетах, визнання Італією Голодомору – геноцидом українського народу, тощо.
Не розумію, чому під час офіційного візиту такого високого рівня, по суті, забули про українців Італії. Таке враженння виникає на основі офіційних коментарів. Немає в графіку міністра і зустрічі з громадою. Вважаю це помилкою, адже у співпраці Держави і громади можна вирішити багато важливих питань, як для Держави Україна, так і для її громадян.