Шановні члени УВАН у США, Колеги і Друзі!
Вітаю вас із великим ювілеєм – 150-річчям від дня народження Лесі Українки (Лариси Косач-Квітки)!
В силу політичних обставин доля родини письменниці пов’язана із США. А її рідна сестра Ізидора Косач-Борисова була членом-кореспондентом нашої Академії. Тому цілком закономірно, що саме наша інституція підтримала ініціативу Ізидори Петрівни й видала фундаментальну працю Ольги Косач-Кривинюк «Леся Українка: Хронологія життя і творчости».
Після виходу книжки упродовж півстоліття УВАН у США стала головним осередком вивчення й популяризації життя і творчости великої письменниці на американському континенті. У стінах Академії неодноразово відбувалися наукові конференції, доповіді, презентації видань, мистецькі імпрези, приурочені різним аспектам творчости Лесі Українки.
В останнє десятиліття заходами УВАН у США вийшли друком такі книжки – «Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Документи. Іконографія» у двох книгах, два томи «Спогадів про Лесю Українку». У цьому ж році готується до друку третій завершальний том «Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Спогади. Іконографія».
У зв’язку з карантином заплановану УВАН у США конференцію та презентацію ІІ тому «Спогадів про Лесю Українку» перенесено на листопад. Наразі пропонуємо відеозаписи доповідей президента УВАН у США д-ра Альберта Кіпи «Reflections about the Times, Life and Achievements of the Ukrainian Poetess and Dramatist Lesia Ukrainka in a Ukrainian-German Context on the Occasion of the Sesquicentennial of her Birth» і Тамари Скрипки «Дискурс української еміґрації про Лесю Українку», які можна прослухати 24 лютого на YouTube за посиланням:
https://www.youtube.com/channel/UCEBqFG6F__26Wnv9859WNww
З повагою,
д-р Альберт Кіпа,
президент УВАН у США