Вечір українсько-австралійської дружби Ротарі

Сідней 4.6.2014

rotary dim molodi 086

В Сіднеї в днях 1 до 4 -го червня ц.р. відбувалася 105 -та з черги Світова Конвенція організації Ротарі (Rotary). До Сіднею приїхало 18 тисяч учасників з 150 країн світу, так подає офіційне звідомлення Конвенції. В програмібуло маса різних занять.

У вівторок 3.6.2014 вечером відбувся вДомі Української Молоді (СУМ-у) в Лідкомбі (Сіднеї), вечір Австралійсько-Української Дружби, організований відділомРотарімісцевостіГолройд (Сідней), до якого належить кілька українців.

При вході до залі при столі у гарних вишивках пані Марійка Ґоян-Маркевич та др. Таня Дусь дивлячись на списки зголошень участі у вечоріроздавали прихожим гостям карточки з їх прізвищами й квитки вступу.

Між визначними присутніми гостями були:Іван (Джон)ГевкоҐенеральнийсекретар Міжнародного Ротарі, з дружиною Марґаретою, – СтефанРоманів,(OAM)Ґенеральнийсекретар СвітовогоКонгресу Українців, Річард Ачесон (RichardAcheson)зКомісії Громадського Зв’язкуНової ПівденноїВалії (NSW).

rotary dim molodi 002

Ведучим зустрічі дружбиі спілкування був ЯрославДума,(OAM), ново-обраний голова відділу в ГолройдРотарі, який почне урядувати з початком липня ц.р.

Згаданих гостей та пань Маргарету Гевко та Віру Ліондас – Біланівська (Liondas)вітали при вході до залі Дому Української Молоді господар Дому, голова Сіднейського Осередку Спілки Української Молоді (СУМ), Юстин Сенько та Голова Крайової Управи СУМ-у др СтефанДума, разом зСоломією та ОлексоюMaтіюк, танцюристи танцювального гуртка «Заграва». Соломія за давньою українською традицією піднесла панству Гевко, хліб і сіль.

Після відспівування гимну Австралії й України, Ярослав Дума вказав гостям на важливість присутності двохґенеральнихсекретарів світових організацій.

Ще все діючий Президент Голройд Ротарі Клюбу пані Віра LiondasБіланівська, також українського походження, привітала 170 гостей, між ними ротарійці з усього світу (навіть з Бельгії) та члени української громади Сіднею й околиць, між ними о. Михайло Смолинець (УАПЦ) та о. Симон Цькуй (УКЦ). Пані Віра піднесла і тост за здоровявсіх присутніх.

Відтак Ярослав Дума представив пана Івана Гевка з США, українця за походженнм і попросив його до слова. Шановний гість спершу в англійській, а потім в українській мовах висловив свою й дружини (арґентинки, яка говорить українською мовою) радість з приводу присутності на вечорі дружби. Вказав на важливість існування організації Ротарі, яка дуже багато спричнилася в затримці, радше лікуванні хвороби поліо, зокрема дітей.

Він розповів про своє перебування ще до розвалу СССР, в Москві, де був представником американської правничої фірми, в якій працював.

Він є одним з щасливців діяспорнян, був присутнім на проголошенні Самостійності України 24.8.1991 року в Верховній Раді України. Жив і працював 5 років в Києві. Він вказав на те, що Ротарі не є політичною організацією, але він не може промовчати теперішню дуже складну політичну ситуацію в Україні, якій Ротарі в різних країнах світу доставляє допомогу.

Належить до складу викладачів Українського Католицького Університету в Львові, так сказав мені у нашій з ним короткій розмові. (дивіться додану коротку замітку про пана Гевка в англійській мові).

Відтак ведучий запросив до слова Голову СУОА, Стефана Романіва. Він, наступного дня (у середу 4.6.) мав їхати в Україну. Висловив радість з приводу зустрічі, яка відбувається з приводу світової Конвенції Ротарі в поблизному Олімпійському комплексі в сусідньому передмісті Сіднею – Гомбуші.

Без мистецької програми ніяк не відбути такої зустрічі. Присутні милувалися виступом обєднаних танцюристів «Заграви» й «Веселки», які підчас вечора виконали як завжди дуже майстерно «Поліську польку» та «Козачок». Напевно багатьох з гостей, хоч і багато чули про Україну, вперше мали змогу бачити українські народні танці.

Були присутні враженими сольоспівом і грою на бандурі солістки – бандуристки Лариса Ковальчук, ( була вона вдягнена в чудовій вишитій буковинській блюзці й плахті) яка виконала дві пісні «Соловейко» Кропивницького, що є доволі складною піснею та «Сива зозуленька».

Ярослав Дума повідомив присутніх, що організатор вечора клюб Ротарі Голройд постановив був допомогти проєктові розбудови клініки-лікарні пересадки кістового мозґу (Bone Mаrrow Transplant Centre) в Львові. Мав приїхати до Сіднею представник центру. На жаль не приїхав й були труднощі сконтактуватися з ним для вияснення причини неприїзду. Наразі збірка коштів заморожується до вияснення ситуації. Або буде розглянута можливість допомоги медичному центрові в іншому місті, було названо ІваноФранківськ.

rotary dim molodi 012


Підчас вечора були подані українські страви приготовані
Стефаном Михном. Ми його називаємо мастершефом – MASTERCHEF. В кухні й подачі страв помічниками були Ніна Дусь, Лілія Матіюк, Марійка Шусняк, Соня Михно. Були подані канапки з оселедецями, борщ, пиріжки й вареники з різною начинкою, голубці, капуста, картоля й ковбаски. І подавалося незвичне, але прекрасне на смак морозиво з буряка та шоколядою. Ну й до кави медівник, маківник і прекрасні торти виробу Лілі Матіюк, Панни Зелінської, Юстини Сенькович.

Спонзорами зустрічі: Фундація «Карпати», український Національнийфонд СУОА, родина Михно, СіднейськаКредитова Спілка (SCU), Головна Позичкова Фірма« Merrylands», Українська Школа ім. св. Андрія, з АделаїдипаніЕннФогарті. Сіднейський осередок СУМ-у, який дав на той вечір для вжитку безплатно приміщення Дому Молоді.

Всі учасники мистецької програми не брали грошей-винагороди за виступ.

Так і провели ми гарний вечір, познайомилися з цікавими гостями, робили спільні знимки.

І хочу тут згадати, що в мойому родимому місті Ґенк (GENK) в Бельгії існує Ротарі Клюб, який свого часу доставляв в Україну до лікарні в місті Чернігів солідну медичну допомогу.

ЗНИМКИ З ЗУСТРІЧІ тут:

https://picasaweb.google.com/103027822885947798979/UkrainianFriendshipNightOfRotaryInternationalConvention#

МАРІЧКА ГАЛАБУРДА – ЧИГРИН

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа