В Україні запустили платформу для ком’юніті українців за кордоном Strichka

Для українців за кордоном запустили платформу Strichka, яка допомагатиме координувати громадянський активізм

Цифрова платформа українців за кордоном Strichka, яку було представлено минулого місяця, набирає оберти. Ця громадська ініціатива має на меті зміцнення української громадянської спільноти в країнах світу, де присутні українські громади.

Strichka – це цифрова спільнота українців за кордоном, незалежне самоврядне ком’юніті, яке покликане об’єднувати, підтримувати та координувати проукраїнський громадянський активізм. Місія проекту – створити українцям можливість залишатися українцями, відчувати постійний емоційний зв’язок із Батьківщиною, бажання допомагати, попри фізичну відірваність від рідної землі та реалії життя за кордоном.

В Strichka збирається світова спільнота українців і база знань, до якої отримують доступ всі учасники. Якщо ви активіст, або очільник організації українців за кордоном, тут ви зможете ділитись своїми ідеями і здобутками, збирати активістів української справи, запрошувати їх на акції, вести спільний календар заходів, публікувати анонси, розсилати пуш-повідомлення, безпечно спілкуватись (на відміну від Telegram).

На платформі за перші два тижні після старту вже зареєструвалося понад 1700 користувачів. Амбасадорами Strichka вже стали волонтер Тайра (Юлія Паєвська), музикант Олександр Фоззі Сидоренко, режисер Олесь Санін.

Уже зараз можна знайти на Strichka:

  • Унікальний “Посібник з народної дипломатії”, де пропонуються аргументи і тези, які стануть у нагоді під час розмови з іноземцями та дозволять ефективно протидіяти російській пропаганді. «Російська пропаганда не спить, вона намагається приспати світ та позбавити Україну союзників. Ми можемо протиставити цьому силу народної дипломатії, адже нас – мільйони», – говорять засновники Strichka. Організатори зізнаються: на це їх надихнув досвід народної дипломатії Ізраїлю.

  • Група “Говорять українці”, де учасники можуть ділитися своїми думками та порадами, інформувати про цікаві проекти та важливі події задля того, щоб українці за кордоном тримали зв’язок та допомагали один одному.

  • Окремі групи для спільнот по різним країнам світу, де можна буде знайти найактуальнішу інформацію від місцевих громадських організацій і об’єднань про останні події, та де партнери можуть ділитися корисним досвідом.

За цей короткий час Strichka вже встигла провести декілька акцій. Так, в День вишиванки в травні було проведено акцію “Не просто вишиванка”, в який взяли участь українці з 13 країн, приєдналися 15 українських спільнот.

Саме зараз триває акція #PeaceNeedsJoe – глобальна ініціатива, до якої долучилася Strichka. Мета акції – запросити президента США Джо Байдена особисто відвідати Глобальний саміт миру у Швейцарії, що відбудеться 15-16 червня. Його присутність, за думкою організаторів, не тільки збільшить вагомість Саміту, але й стане сигналом для керівництва інших країн. Більше того: вона стане сигналом для американського народу, що війна в Україні залишається в фокусі уваги. Адже від нашої перемоги залежить і безпека самих США.

Один з партнерів Strichka, організація Associazione Insieme Per Ucraina (Асоціація “Разом за Україну”) з Італії: “Strichka дуже потрібна для об’єднання зусиль активних українців в Італії. Особливо зараз, перед початком виборів у Європарламент, надважливо проводити роботу з адвокації України. Ресурси Strichka допоможуть пояснювати італійцям, чому важливо підтримувати Україну. Підтримка інших країн є надзвичайно важливою для нашої перемоги, і саме тому ми стали партнерами Strichka та підтримали цю акцію. Дякуємо за можливість бути частиною цього важливого проєкту”.

Strichka запрошує приєднатися всі спільноти українців за кордоном: в рамках громадських об’єднань чи особисто. «Діючи разом, ми досягнемо більшого, ніж поодинці», – зазначає Дмитро Шоломко, один з співзасновників Strichka.

Більше інформації про ініціативу на сайті https://strichka.org.ua/. Завантажити додаток Strichka можна на Google Play, App Store або використати вебверсію.

 

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа