В Одесі відбувся тренінг для волонтерів, психологів та соціальних працівників в рамках проекту «Рука допомоги Україні»

HHfU_Phase_III_Training-in-Odesa_news_release_10.03.2016_UA_html_6c6fe4cfБлагодійний фонд «Надія по всьому світові» провів триденний навчальний тренінг «Діти і війна. Техніки зцілення» у Одесі з 04 по 06 березня 2016 року. У тренінгу взяли участь 14 осіб – волонтери Волонтерської психологічної служби Реабілітаційного центру Святого Павла, інших громадських та благодійних організацій, практикуючі та медичні психологи і психотерапевти, соціальні працівники та шкільні психологи.

Тренінг відбувся в рамках реалізації третього етапу Міжнародного благодійного проекту «Рука допомоги Україні». Фінансову підтримку для проведення тренінгу в Одесі надала Українська кредитова спілка (Канада). Організаційну підтримку проведення заходу надала Волонтерська психологічна служба Реабілітаційного центру Святого Павла у Одесі, місцевий партнер Фонду.

Програма тренінгу включала низку семінарів і практичних занять, під час яких психологи, соціальні працівники та волонтери навчалися використовувати методику «Діти і війна. Техніки зцілення» у щоденній роботі з дітьми, отримали інструменти запобігання розвитку симптомів ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) і депресії у дітей, які пережили війну та втрату близьких, воїнів АТО та їх сімей. З учасниками працювали професійні тренери програми «Діти і війна. Техніки зцілення» – п. Ірина Сухова (координатор проекту, психолог), п. Олена Божор (арт-терапевт, психолог) і п. Наталія Подоляк (психолог і сімейний психотерапевт).

Спеціалісти, які взяли участь у тренінгу, висловили бажання і готовність проводити терапевтичні заняття в рамках проекту. Три команди психологів будуть працювати з дітьми та батьками ВПО в Одесі та Одеській області.

Владислава Ортинська, психолог, волонтер Одеської волонтерської психологічної служби, учасник тренінгу: «Тренінг динамічний, матеріал викладається доступно для різних рівнів досвіду і професійної підготовки. Ми отримали добре структуровану цілісну системи роботи з вимушено переселеними дітьми. Мене радує універсальність програми, її валідність і результативність. Планую використовувати її у волонтерській роботі на Куяльнику (санаторій в Одесі, тимчасовий табір для ВПО) як в групових, так і в індивідуальних заняттях. Особливо ретельно хочу опрацювати методику з батьками дітей-переселенців».

Аліна Прищепа, психолог, волонтер Одеської волонтерської психологічної служби, учасник тренінгу: «Нові техніки та навички будуть допомагати в структуруванні занять, роботі з почуттями, емоціями і страхами. Дуже важливо, що з’явилася можливість навчити дітей і дорослих самостійно справлятися з проблемами і стресом, проживати їх і напрацьовувати нові ресурси».

HHfU_Phase_III_Training-in-Odesa_news_release_10.03.2016_UA_html_ab12c7a4Українська кредитова спілка (УКС) є фінансовим об’єднанням, створеним у 1944 р. для надання українській канадській громаді конкурентних фінансових продуктів та високоякісних послуг. Основоположною метою організації є сприяння збереження та розвитку української культури та добробуту української громади як внеску у зміцнення об’єднаного багатокультурного канадського суспільства. УКС має шістнадцять філій та пунктів обслуговування, розташованих по всій провінції Онтаріо.

Волонтерська психологічна служба Реабілітаційного центру Святого Павла в Одесі є добровільною професійною асоціацією фахівців в області психічного здоров’я, які готові на пільгових підставах або безоплатно надавати психологічну, психотерапевтичну та психіатричну допомогу жителям Одеси, які опинилися в кризовій ситуації у зв’язку із війною на сході України. ВПС є організацією, заснованою на принципах самоврядування, і зберігає незалежність і нейтралітет у відносинах з іншими організаціями, суспільно-політичними рухами та інститутами.

Про проект

Проект «Рука допомоги Україні» включає навчання понад 300 психологів, соціальних працівників, волонтерів роботі з дітьми, травмованим війною на сході України та окупацією Криму, за методикою «Діти і війна. Техніки зцілення», терапевтичні заняття з дітьми та батьками (ВПО, сім’ї учасників АТО) для отримання навичок психологічної допомоги та уміння справлятися із травматичним досвідом та стресовими ситуаціями, доставку гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям зі сходу України та Криму. Перший етап проекту складався із тренінгу для психологів (Київ) і курсу терапевтичних занять із дітьми та їх батьками у тимчасовому таборі для переселенців у Коростишеві у травні-червні 2015 року. Другий етап проекту тривав з вересня 2015 року до березня 2016 року і складався із 2 тренінгів «Діти і війна. Техніки зцілення» у Черкасах та Івано-Франківську, а також 2 курсів терапевтичних занять для дітей та батьків у Києві та Ірпені. Реалізація третього етапу проекту розпочалася у березні 2016 року і включає проведення 2 тренінгів у Одесі та 3 курсів терапевтичних занять у Одесі та Одеській області. Партнерами проекту є благодійні організації “HOPE worldwide of Canada”, HOPE worldwide (США), Український інститут когнітивно-поведінкової терапії, Українська кредитова спілка (Канада).

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа