В Казані зникла пам’ятна дошка Михайла Грушевського

DSCN3222-768x1024

Після 24 лютого 2022 р. в Казані зникла пам’ятна дошка Михайла Грушевського, яка була встановлена у 2006 р. за Постановою (Карар) президента Республіки Татарстан Шаймієва «Про встановлення меморіальної дошки на будівлі будинку № 15/25 по вул. Кремлівській в м Казані» (https://ukrros.org/?p=1987). Відомий український громадський діяч в Росії голова громадської організації «Вербиченька» Євген Савенко, безпосередньо дотичний до встановлення дошки, спробував з’ясувати обставини зникнення дошки. Виразної відповіді від міської влади досі немає.

Тепер дошки немає

«БУ ЙОРТТА 1915 ЕЛ.

УКРАИНА ХАЛЫК РЕСПУБЛИКАСЫНЫН

БЕРЕНЧЕ ПРЕЗИДЕНТЫ

МИХАИЛ ГРУШЕВСКИЙ

ЯШЕДЕ

*

В ЭТОМ ДОМЕ В 1915 Г. ЖИЛ

ПЕРВЫЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАИНСКОЙ

НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ

МИХАИЛ ГРУШЕВСКИЙ

*

В ЦЬОМУ БУДИНКУ В 1915 Р. ЖИВ

ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ

УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ

Після відкриття дошки стало відомо про деякі обставини, що передували її встановленню. Коли у ФСБ дізналися про те, що президент Шаймієв підписав указ (Карар) про встановлення дошки в центрі Казані, зауважили, що Грушевський не завжди і не в усьому був лояльним до !!! радянської влади і такий дозвіл давати не слід. Але в адміністрації президента заявили, що президент рішення вже прийняв і підписав. «Є҆же писах, писах» – все як за Понтія Пілата (зі старослов’янської – що я написав, те написав), цілком біблійна історія.

Українська громадськість Росії знає Євгена Вікторовича Савенка як помірковану, розважливу людину (за фахом лікар). Але, як то кажуть, в тихому болоті чорти водяться. В якомусь телеграмканалі Савенко нібито закликав !!! робити коктейлі Молотова і йти на Кремль. Ми пробували уявити Євгена Вікторовича в такій іпостасі. Мабуть бракувало уяви, бо не змогли.

Зате уяви не бракувало в іншому місці. Як повідомив Савенко, отаке звинувачення йому пред’явили компетентні органи, далі вилучили комп’ютер, телефон для експертизи і відлучили на два місяці від світу (телеграмканал не вказали). Комп’ютер повернули, не знайшовши чогось схожого на екстремізм. Якихось пояснень не було. Та то таке, хіба що додали Євгену Вікторовичу «емоцій».

Джерело: ukrros

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа