В Берліні протестували проти колаборантів з Росією Mondelez International і Milka

BerlinProtestФото: Роман Оверко

Берлін, 26 листопада 2023 року – Минулої неділі берлінці зібралися на площі Хакешер Маркт у Мітте, щоб висловити протест проти Mondelez International, американського виробника шоколаду Milka.

BerlinProtest2Фото: Роман Оверко

Цією демонстрацією організація Віче намагалася привернути увагу до факту продовження компанії Mondelez вести бізнес у росії – країні, відповідальній за військові злочини, що тривають в Україні.

BerlinProtest3Фото: Роман Оверко

Згідно з митними даними, про які повідомляє Reuters, за останній рік Mondelez збільшив поставки шоколаду Milka в росію більш ніж на 130%, незважаючи на важку ситуацію в Україні.

BerlinProtest4Фото: Роман Оверко

Після ескалації російського вторгнення в Україну багато західних компаній пішли з росії з етичних міркувань та через фактори ризику. Однак, незважаючи на початковий відхід, 56% західних компаній все ще залишилися на російському ринку. Mondelez International має в росії близько 3 000 працівників і три фабрики. У 2022 році річний оборот Mondelez в Росії склав 1,463 мільярда доларів США, при цьому компанія сплатила понад 62 мільйони доларів США податків на прибуток в російській федерації.

“Наша позиція чітка: будь-яка компанія, яка продовжує вести бізнес в росії і таким чином опосередковано підтримує російські військові злочини в Україні, має бути притягнута до відповідальності. Бойкотуючи “Мілку”, ми надсилаємо чіткий сигнал, що дії таких компаній, як Mondelez, не залишаться непоміченими і матимуть наслідки. Ми засуджуємо будь-яку форму підтримки російської агресії в Україні”. – сказала Єва Якубовська, член правління Vitsche.

Учасники протесту вимагали від Mondelez International припинити ділові відносини з росією і припинити сплачувати податки режиму, який фінансує військову машину і несе відповідальність за геноцид українського народу. Національне агентство з питань запобігання корупції України визнало компанію Mondelez “міжнародним спонсором війни” через її ділову активність у росії. Організатори та учасники акції протесту висловлюють подяку всім прихильникам і закликають продовжувати бойкот “Мілки”.

BerlinProtest5Фото: Роман Оверко

Отримано з поштової розсилки “Віче”

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа