Успішний протест українців: Португалія погодилась не допускати військових Росії до змагань

Влада Португалії пообіцяла не допускати до міжнародних змагань на території країни чинних російських військових-спортсменів. Рішення ухвалили після протесту української громади в Лісабоні, повідомив Павло Садоха, Віцепрезидент СКУ та Голова Спілки українців Португалії.

“Сьогодні, українська громада у Лісабоні, провела мітинг напроти Кабінету міністрів Португалії, під час якого передала Секретарю уряду з питань молоді й спорту відкритий лист з проханням недопущення до спортивних змагань на території Португалії російських атлетів, які є діючими військовими або підтримують агресію проти України”, – сказав Садоха.

Представники уряду Португалії підтвердили цілковиту підтримку Україні й пообіцяли уникати в майбутньому таких випадків, сказав Садоха. “Як також позицію Португалії щодо недопущення російських військових на Олімпійські змагання 2024 у Франції”.

“З початку широкомасштабної агресії Росії проти України росіяни вбили 420 українських спортсменів. Водночас винуватці цих смертей, російські військовослужбовці, продовжують брати участь у міжнародних змаганнях. … Для української громади в Португалії це виглядало як винагорода за вбивство українців. Португальській стороні буде запропоновано ще раз підняти перед Міжнародною федерацією дзюдо питання належної верифікації та перевірки так званих нейтральних спортсменів”, – йдеться в листі-зверненні.

Українська громада наголосила, що 27 січня офіцер російської армії Інал Тасоєв отримав золоту медаль на змаганнях. Українська громада в Португалії також закликала владу та спортивні організації інших європейських країн ретельніше ставитися до перевірки російських спортсменів. Зокрема, зобов’язати їх підписувати декларацію про відповідне ставлення до війни, яку веде Росія в Україні.

Раніше, 29 січня українська громада провела ще одну акцію проти приїзду російських спортсменів. Новий олімпійський сезон після тривалої паузи почався 26 січня в португальському Одівелаші. Турнір серії Grand Prix, в якому виступають понад 640 спортсменів з 92 країн світу, розпочав період міжнародних змагань. 

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа