Національний університет «Львівська політехніка»
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Науково-технічна бібліотека НУ «Львівська політехніка»
Народний дім «Просвіта»
запрошують на зустріч
«Українці в країні Іссик-Кулю і місячної квітки Айгуль»
за участі Володимира Нарозі – голови Ради Українського товариства Киргизької Республіки «Берегиня», Апишева Мерінбека- радника Посла Киргизької республіки в Україні, Талантаали Бахчієва – оповідача Манаса, Ібраєва Саматбека – Президента Міжнародного фонду Саякбай – манасчі
Місце проведення:
Дата і час: Організатор: |
Актова зала головного корпусу
НУ «Львівська політехніка», вул. С. Бандери, 12 16 травня 2018 р. о 16.00 год. Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою |
Країна панорамних гір, яким присвячують мелодії та вірші, країна високогірного солоного Іссик-Кулю, унікального озера Мерцбахер, яке можна побачити тільки влітку, статичних снігів і місячної квітки Айгуль – це Киргизстан. Чи знаємо ми про українців, які проживають у цій країні? Виявляється, в цій країні є друга за чисельністю в Центральній Азії українська діаспора.
Коли українці приїхали до Киргизстану? За яких обставин? Як їм вдалося зберегти свої звичаї та традиції, мову? Які асиміляційні процеси відбуваються в українській громаді? Що спричиняє міграцію наших земляків за межі Киргизстану сьогодні? Гості зустрічі дізнаються від незмінного очільника української діаспори в цій країні, українця за походженням Володимира Нарозі.
Згадаємо на зустрічі і про відомого киргизького письменника-шістдесятника Чингіза Айтматова, якому цьогоріч виповнюється 90 років від дня народження.
Уривки з творів письменника в українському перекладі Володимира Нарозі прозвучать на зустрічі.
ДОВІДКА ПРО ГОСТЯ
Нарозя Володимир Володимирович – громадський та культурний діяч української діаспори.
Народився 22 лютого 1961 р. у місті Чортків Тернопільської області.
Має дві вищі освіти: закінчив з відзнакою музично-педагогічний факультет Київського державного педагогічного університету імені Драгоманова і, також з відзнакою, юридичний факультет Киргизького національного університету.
З 1986 р. живе і працює в Киргизстані. Завідував кафедрою Бішкекського педагогічного коледжу, відмінник народної освіти Киргизької Республіки (1994).
Ініціатор створення і голова Ради Українського товариства Киргизької Республіки «Берегиня» (з 1993 р.). Засновник і художній керівник Українського народного ансамблю «Барвінок» (з 1991 р.).
Віце-президент товариства дружби «Киргизстан – Україна» (з 1996 р.).
На ІІ, ІІІ і ІV Всесвітніх форумах українців обирався до складу Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради від Східної діаспори.
З січня 1998 р. автор і ведучий радіопередачі українською мовою на І хвилі державного радіомовлення Киргизстану.
У 1999 р. нагороджений Почесною Грамотою Киргизької Республіки, а у 2004 р. – медаллю «Данк» за активну і плідну працю зі зміцненню міжнаціональної злагоди і миру в Киргизстані.
Заслужений працівник культури України (2006).
Нагороджений відзнакою Президента України – ювілейна медаль «25 років незалежності України» (22 серпня 2016) – за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань та з нагоди 25-ї річниці незалежності України
Вхід вільний