Українці в Берліні про підсумки акції #ніНетребко: образи та цинічні прапори

berlin-opera1

У пятницю 15 червня в Берлінській державній опері відбувся перший виступ Нетребко з часів початку повномасштабної війни росії в Україні. Незважаючи на відкритого листа від громадських ініціатив, підписаного понад стопятидесятьма істориками та культурними діячами, попри відкрите критичне ставлення до цього рішення зі сторони берлінського сенату, директор Матіас Шульц все ж вирішив не відміняти виступ оперної діви. Ним керувало визнання чіткості її позиції стосовно російської війни в Україні.

нетребкоАнна Нетребко не приховує своїх імперських поглядів

Питання до цієї чіткості ми вже висловили в своєму відкритому листі.

Громадська організація Віче разом з організацією ІНФРА та Червона Калина організували деомнстрацію перед оперним театром, аби в такий спосіб вкотре наголосити на критичності таких дій опери та на необхідності представників російської культури та публічних осіб брати відповідальність за свої вчинки.

Демонстрація тривала понад чотири години. На початку зібралося понад 300 осіб. Серед спікерів були представники української спільноти, а також німецькі історики східної Європи: Франциска Девіс та Ян Беренц.

berlin-opera2

Серед іншого в промовах спікерів було зазначено неприйнятність whitewashing зі сторони опери, яка використовує українські прапори на своїй будівлі, як свідчення підтримки України, коли в той же час відмовляється йти на діалог та порозуміння з представниками української спільноти та її підтримувачами. Особливо сильною ця різниця між показовими прапорами і дійсною позицією опери була помітна через поведінку відвідувачів того вечора. До демонстрантів ті ставилися зневажливо, було зафікосвано понад 15 випадків відкритого beleidigung зі сторони оперної публіки, коли ті показували середній палець до демонстрантів.

Така поведінка публіки опери Макбет лише підтверджує вибір опери в сторону підтримки росії та її пропаганди, але аж ніяк як солідарність з Україною. Якщо для публіки прийнятним є ображати публічне волевиявлення громади, то питання про те, чию сторону вони займають та як саме визначають “чітке позиціонування” Нетребко отримує чітку відповідь. Сама оперна діва застосовувала подібні методи дискредитації своїх критиків на її минулих виступах у Вісбадені, коли в своєму інстаграм акаунті висловлювала зневагу до мітингуючих.

На жаль, демонстрація та публічний лист не змогли відкрити очі частині німецького суспільства на сумнівність образу таких публічних діячів росії, як Анна Нетребко. Та ми сподіваємося, що вони привнесли зерно сумніву до певної частини суспільства.

Отримано з розсилки Віче Преса

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа