Представники закордонних українських організацій Болгарії, Греції, Північної Македонії, Сербії, Хорватії, Чорногорії поділилися досвідом своєї діяльності.
Перша балканська зустріч закордонних українців «Роль української громади під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Виклики, які долає українська громада у державах перебування» відбулася у Скоп‘є 19 листопада. Учасники заходу обговоріли, зокрема, здійснення інформаційних кампаній проти московської. пропаганди, підтримки України і надання гуманітарної допомоги, надання допомоги тимчасово переміщеним особам, функціонування суботніх та недільних шкіл.
За результатами обговорення було підписано Спільну заяву, у якій йдеться про пріоритети, спрямовані на об‘єднання зусиль у просуванні інтересів України та українців в місцях їхнього проживання та тимчасового перебування.
У заході взяли участь керівники закордонних українських організацій регіону:
голова Спілки українських організацій Болгарії «Мати Україна» Олена Коцева,
голова Асоціації «Українсько-Грецька Думка» Галина Маслюк та голова Українського культурно-освітнього центру «Берегиня» (Греція) Оксана Козій,
голова Громади українців імені Лесі Українки Олександр Урбанович (Північна Македонія),
голова Національної ради української національної меншини Республіки Сербія Микола Ляхович,
заступник Голови Української громади м.Загреб Борис Гралюк,
директорка Української Асоціації «Добра Справа» у Чорногорії Ірина Кучма.
Посол України в Північної Македонії Лариса Дір в своєму виступі на зустрічі звернула увагу на необхідність активізації громад закордонних українців з метою реалізації таких завдань:
– проведення заходів, спрямованих на підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України з метою якнайшвидшого набуття нею членства в ЄС та НАТО;
– проведення заходів та звернення до керівництва держав перебування стосовно визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також дій рф під час триваючої збройної агресії проти України, геноцидом Української нації;
– продовження роботи зі збору та відправлення в Україну гуманітарної допомоги українцям;
– продовження започаткування функціонування суботніх і недільних українських шкіл/класів з метою збереження української мови, підтримання українських традицій, вивчення історії України.
Звернувся до учасників Першої балканської зустрічі закордонних українців за допомогою відеозв’язку і Посол України в Республіці в Сербія Володимир Толкач.
Виступили на заході (в тому числі онлайн) регіональний віце-президент Світового Конґресу Українців Павло Садоха, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв‘язків з діаспорою, Ірина Ключковська, представник Світового Конґресу Українців в Україні Сергій Касянчук, засновниця Аналітичного центру балканських досліджень ex-Yu Катерина Шимкевич.
Джерела: https://www.facebook.com/ambasadaukrajine/?__tn__=-UC*F