Українці Кентшинщини вшанували пам’ять жертв Голодомору

20231126_101617

Масовий штучний голод, метою якого було фізичне знищення українського народу, був запланований та проведений московськими посіпаками-шовіністами. Внаслідок скоєного злочину, від голодної смерті померло понад 4 мільйони людей. російська федерація, яка представляє себе на світовій політичній арені спадкоємцем Радянського Союзу, відмовляється визнавати Голодомор 1932—1933 років.

Українці Кентшина та околиць приєдналися до всеукраїнської акції із вшанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду в Україні. У неділю 26 листопада поточного року в місцевій греко-католицькій церкві відправлено літургію.

20231126_101758

Під час проповіді парох о. Ігор Гарасим підкреслив, що геноцид українького народу реалізує зараз послідовник Сталіна злочинець путін. За його наказами російські окупанти вбивають мирне населення та нищать українські міста та села.

Після богослужіння відбувся пам’ятний захід у виконанні учнів з Комплексу шкіл з українською мовою навчання в Ґурові-Ілавецьком, під керівництвом Олександри Бздель та Марина Рудишин. Школярі в символічний та зворушливий спосіб зобразили трагедію багатьох українських сімей тридцятих років.

20231126_102851

За зворушливе сценічне видовище молодим артистам та їх опікунам подякували вчителька пункту навчання української мови Єва Клек та голова Кентшинського гуртка ОУП Андрій Сидор.

,,Голодомор, 90-ті роковини якого ми відзначаємо цього року, був геноцидом українського народу. На жаль, цей злочин продовжується і сьогодні від момету повномаштабного вторгнення росії в Україну. Допомагаймо нашим співвітчизникам в Україні та підтримуймо Збройні Сили України. Це визначальний момент у нашій історії. Зараз ми стоїмо перед вибором: чи будемо існувати як нація, як держава чи ні?” – сказав Андрій Сидор.

аc

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа