Українці Італії протестують через російську виставку про “розквіт” Маріуполя

032522mariupol1_1920x1080

Українська громада Італії звернулася до влади міста Модена із закликом не допустити проведення російської виставки про “розквіт” Маріуполя, повідомив лідер Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.

У зверненні йдеться про те, що Росія спричинила знищення Маріуполя й вбивства мирних жителів. Окупанти захопили місто, руйнували лікарні, школи, бібліотеки. Тисячі людей були змушені втікати.

Водночас через заплановану виставку Москва поширює пропаганду про нібито відповідальність України за трагедію Маріуполя й створює спотворену реальність, розповідають про “швидкий процес відновлення під егідою інституцій Російської Федерації, до якої ввійшов Маріуполь”.

“Ця виставка на підтримку російської військової агресії суперечить дотриманню прав людини, а також цінностям справедливості, свободи, демократії та миру. Російську військову агресію слід засуджувати, а не святкувати”, – йдеться у зверненні.

Крім того, Модена прихистила біженців з України, серед яких є жителі Маріуполя, наголошує українська громада. “Тому ми звертаємося до вас із проханням, в межах ваших повноважень, негайно відкликати дозвіл на проведення заходу”, – йдеться у зверненні.

Росіяни в італійському місті Модена 20 січня планують провести пропагандистський захід про те, як Маріуполь нібито переживає “швидкий процес відновлення” після того, як його окупувала Росія.

Захід є провокацією, наголосили в Міністерстві закордонних справ України. “На офіційному рівні Італія рішуче підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. І ми очікуємо, що на цей пропагандистський захід буде відповідна реакція”, – наголосив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа