Українці Берліна влаштовують Ходу пам’яті українським жертвам Другої світової війни

Хода пам'яті

Минулого року, 8-го та 9-го травня, Берлін вже бачив обличчя пропаганди, на яке перетворилося нібито вшанування пам’яті. 9-те травня, яке відзначається в росії та російській діаспорі по всьому світу як День перемоги над націонал-соціалізмом, останніми роками використовується для виправдання війни проти України з 2014 року. Цей день пам’яті тих, хто загинув від німецького нацизму під час Другої світової війни, став ще одним інструментом російської пропаганди, яка, серед усьго інгшого, стверджує, що в Червоній армії служили лише росіяни. Той факт, що понад 6 мільйонів українців воювали за радянську армію, свідомо ігнорується. Як наслідок, лише 1% німців найбільше асоціюють Україну з Другою світовою війною, тоді як для росії цей показник становить 36,2%, а для самого радянського союзу – лише 8,1%.

Ця невидимість вшанування пам’яті жертв України під час Другої світової війни посилюється ще й тим, що українська громада не має власного меморіалу. Таким чином, українці, які хочуть вшанувати пам’ять своїх жертв, змушені приходити до радянських військових меморіалів у Берліні, які в ці дні традиційно захоплені російськими угрупованнями. Замість того, щоб знайти довгострокове життєздатне рішення реальної проблеми, поліція Берліна знову розглядає можливість заборонити не лише російські, але й українські прапори на меморіалах 8-го та 9-го травня цього року.

Ми шоковані тим, що питання про заборону прапорів знову розглядається. Ми не очікували, що ця минулорічна помилка повториться. Якщо ж таки ця заборона відбудеться, ми будемо оскаржувати її в судовому порядку.

Рішення берлінської влади однаково ставитися до російського та українського прапорів нас глибоко обурює. Українців катує, карає і вбиває росія за те, що вони носять українську символіку, говорять “Слава Україні” або просто за те, що вони українці. Забороняти потрібно не український прапор, а російську імперіалістичну ідею звільнення в наслідок окупації, окупації, яка не зупиниться на українському кордоні.

Саме тому Віче організовує власний меморіальний захід 8 травня, щоб вшанувати пам’ять жертв з України під час Другої світової війни.

Друга світова війна забрала життя щонайменше 5 мільйонів людей в Україні. Повоєнний голод, депортації та політичні чистки додали страждань. Мільйони українців віддали свої життя за перемогу над нацизмом – і залишилися невідомими світові. росія привласнила як внесок українців у перемогу, так і ціну, яку було заплачено за неї. Щорічний фестиваль росії “ми можемо це повторити” ганьбить пам’ять полеглих і перетворює велику трагедію на інструмент пропаганди. У цей день пам’яті ми організовуємо пам’ятну ходу, з чорним одягом і скорботними піснями. Ми маємо дати зрозуміти: українці знають ціну війни, знають, як вшановувати жертву хоробрих і трагедію невинних. Можливо, у нас не буде пам’ятників у Берліні, але ми покажемо, що у нас є пам’ять.
08/05/2023
18:00 – 20:00
Schönhauser Allee 36, 10435 Berlin

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа