Українці Австралії вимагають від міністра більшої допомоги Україні

suoa

2 січня 2024 р.

Його Честь Річард Марлз, член парламенту,

Віце-прем’єр-міністр і міністр оборони

Будинок парламенту

Канберра 2600

Шановний пане Міністре!

Дякуємо за вашу нещодавню зустріч з українською громадою в Джілонзі та вашу постійну громадську підтримку. Бажаємо вам і вашій родині щасливого 2024 року.

Терміново пишемо Вам у святковий період. 29 грудня Росія здійснила один із наймасштабніших авіаударів проти України. Було підтверджено щонайменше 53 вбивства мирних жителів і понад 150 людей отримали серйозні поранення внаслідок цих жахливих дій. Ми розуміємо, що це найзначніший одиничний напад на Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Як вам відомо, українська влада публічно попереджала, що Росія накопичує ракети, щоб здійснити велику повітряну атаку взимку. Це узгоджується з тактикою минулого року, яка була спрямована на енергосистему та залишила багатьох українців без електроенергії та опалення в найхолоднішу пору року.

Хоча ми розуміли, що такі напади ймовірні, наліт цього тижня, тим не менш, шокує своїми масштабами та варварством. Цього разу Росія націлилася не на енергетичну інфраструктуру України, а натомість націлилася на мирне українське населення. Російські ракети розірвали житлові будинки, пологовий будинок, школи, дитсадки, церкви та стоянки. Вона також мала на меті деморалізувати українців, налякати наших прихильників і сформувати уявлення про силу та успіх Росії. Ця атака – яка не є поодиноким інцидентом, а сталася після двох років безперервних повітряних нападів на Україну – знову підкреслює важливість термінового надання Україні військової допомоги, необхідної їй для захисту. Результат боротьби України цієї зими залежатиме від наземних і повітряних можливостей. Це підтверджується позитивним рішенням Сполученого Королівства надіслати 200 ракет протиповітряної оборони, щоб допомогти захистити українських цивільних осіб та інфраструктуру від російських безпілотників і бомбардувань.

Зважаючи на це, Союз Українських Організацій Австралії (AFUO) наполегливо закликає вас якомога швидше надати Україні додаткову військову підтримку. Ми розуміємо, що обговорення майбутньої підтримки ведеться безпосередньо між урядами Австралії та України. Але ми також знаємо про голоси в австралійській спільноті, які звертаються до AFUO з проханням заохотити додаткову урядову підтримку, що повторює регулярні публічні запити президента Зеленського та Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного.

AFUO висловлює подяку за військову та дипломатичну підтримку уряду Австралії на сьогоднішній день, яка була високо оцінена. Проте спільнота, яку ми представляємо, вважає, що Австралія може і повинна зробити більше. Вони висловили нам думку про те, що підтримка Австралією України зменшилася за амбіціями та частотою протягом 12 місяців. AFUO відіграє важливу роль у донесенні поглядів нашої спільноти безпосередньо до вас.

Ми також відіграємо роль у донесенні поглядів громади до всіх членів федерального парламенту, засобів масової інформації та широкої австралійської спільноти.

Глобальна коаліція, яка підтримує Україну, має діяти зараз. Як ви сказали, Австралія буде підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно». Ми розуміємо, що існує багато конкуруючих попитів на ресурси Австралії та увагу уряду, але реальність така, що час не на нашому боці.

Пане Міністре, закликаємо вас терміново розглянути новий пакет військової підтримки України. Це посилить твердий сигнал про те, що Австралія не буде стояти осторонь, оскільки Росія продовжує влаштовувати масштабніші та смертельніші напади на Україну з прямою метою знищити її незалежність, свободу та народ.

Як вам відомо, 8 січня 2024 року на базі RAAF Единбург в Аделаїді відбудеться March Past. Контингент інструкторів австралійської армії вирушить до Великої Британії для навчання українських призовників у рамках операції «Куду». Представники AFUO та члени нашої спільноти в Аделаїді приїдуть, щоб висловити підтримку та вдячність.

У той час, як багато сімей у всьому світі святкували Різдво та зустрічали Новий 2024 рік, в Україні цього року не було свят. Українці живуть у страху та невизначеності. Наші діти глибоко травмовані.

Бажаємо, щоб ті, хто воює на передовій за Україну, наступне Різдво зустріли за сімейним столом і зустріли 2025 рік у колі своїх близьких. Це станеться лише за умови відновлення підтримки з боку Австралії та міжнародної спільноти.

Співголови:

Стефан Романів, Кавалер Ордена Австралії,

Катерина Аргиру

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа