Український ресторан «Веселка» в Нью-Йорку допомагає захисникам України від російських окупантів

Фото1Заслужена працівниця культури України, культурно-освітня референтка 64-го Відділу Округи Нью-Йорк Союзу Українок Америки Валентина Шемчук та власник українського ресторану в Нью-Йорку Джейсон Бірчард у «Веселці»

У ресторані працюють переважно українці, а також американці, поляки та представники інших національностей. І хоча тут часто говорять українською, але найбільше відвідувачів у «Веселці» – американці. Як колись приходили батьки,

нині приходять їхні діти: удень – на обід, на вечерю – родинами, пізно – після роботи. Люблять завітати в ресторан студенти Нью-Йоркського університету, їхній кампус є поруч: колись вони частіше бували тут на ланч, а нині – уподобали приходити ввечері.

Після 24 лютого 2022-го власник ресторану «Веселка» Джейсон Бірчард, чия мама – українка, дуже тривожиться через війну в Україні та активно допомагає українським захисникам від російських окупантів. Ресторан віддає виторг від продажу борщу Благодійному фондові «Разом для України», який доправляє ліки, амуніцію, технічне обладнання для Збройних сил України. Цій доброчинній організації «Веселка» пожертвувала 250 тисяч доларів від продажу борщу лише за 6 місяців. До річниці війни росії проти України ресторан склав Українське меню – кошти від замовлень страв і напоїв Українського меню відсилають на допомогу захисникам України від ворога.

Фото2Джейсон Бірчард (стоїть третій праворуч) зустрічає захисників України від російських окупантів, лікарів, благодійників, журналістів у «Веселці»

Як член дорадчої ради Українського фонду проживання (Ukrainian Habitat Fund) Джейсон Бірчард організував у «Веселці» перший збір коштів, на які для захисників України було винайнято помешкання на той час, доки українські герої перебувають у США на протезуванні та проходять комплексну реабілітацію у співпраці з благодійною організацією «Kind Deeds». На підтримку України Джейсон Бірчард співпрацює з «Центром допомоги Україні у США» (Help Ukraine Center USA). Ресторан робить пожертви на акціях в Українському музеї, під час яких збирають кошти на необхідне для військових ЗСУ. Працівники ресторану допомогли парафіянам Церкви святого Юра зібрати, спакувати та відправити спільно з організацією «Разом для України» 500 пачок найнеобхіднішого для українських захисників, у пересилці в Україну допомогла корпорація «Міст».

Протягом уже більше року працівники ресторану роблять власні пожертви на підтримку захисників України – на купівлю автомобілів, спорядження, ліків. Від 2014 року, коли російські окупанти вдерлися на Донбас, власник ресторану Джейсон Бірчард теж надсилав вагому фінансову допомогу в Україну та постійно долучався до збору медикаментів для українських воїнів. Джейсон Бірчард відомий своєю людяністю. До нього може звернутися кожен із проханням підтримки доброго починання або допомоги комусь особисто, і пан Джейсон не відмовить ніколи. «Веселка» підтримує проведення Українського фестивалю Церкви святого Юра, здійснення багатьох екологічних, мистецьких проєктів, за що ресторан неодноразово отримував почесні відзнаки.

Фото3Відвідувачі з усіх куточків світу в українській «Веселці» в Нью-Йорку

У ресторані «Веселка», який став одним із легендарных місць у Нью-Йорку, за смачною трапезою ви неодмінно зустрінете знаменитого співрозмовника. Нині авторка цієї статті, культурно-освітня референтка Управи 64-го Відділу імені Іванни Рожанковської Союзу Українок Америки, побувавши у «Веселці» на запрошення благодійної організації «Kind Deeds», також зустріла тут Ніка Макдонелла – відомого американського письменника, сценариста, журналіста. Про що би не говорили в ці дні відвідувачі «Веселки», всеодно вони неодмінно зосередяться на злочинності війни росії проти України та на героїчному захисті українцями своєї рідної землі від російських окупантів. Нік натиснув на айфоні на «переклад» і прочитав англійською мій вірш «Щоби свободою рідну знов освятить Україну!», присвячений російським бранкам військовій медикині Анні Олсен, волонтеркам Людмилі Гусейновій та Ірині Довгань. На очі американця вмить набігли сльози – кожна людина доброї волі вражена мужністю і непохитністю найкращих синів і доньок України в їхній боротьбі проти ворога.

Приходьте! Скуштуєте смачні традиційні страви українців, та цим ви допоможете захисникам України. І хай промені свободи відсвічуються в духові відваги веселкою Перемоги України!

Валентина Шемчук,

заслужена працівниця культури України,

членкиня Національної спілки журналістів України

та Союзу Українок Америки

м. Нью-Йорк

Фото: Роксоляна Добровольська та

Віталій Десятниченко

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа