Після виборів у США 2020 року Український Конґресовий Комітет Америки (UCCA), найбільший представницький орган американців українського походження, виступив із заявою, в якій висловив новообраним чиновникам, що українські американці єдині у своїй вірі в те, що демократична і незалежна Україна є в інтересах національної безпеки США. До цієї заяви було включено двопартійні настрої, згідно з якими будь-який «відступ від чинних санкцій проти Російської Федерації та її довірених осіб або від продовження військової, політичної та економічної підтримки України з боку США призведе до жахливих наслідків для України, наших європейських партнерів та глобальної геополітичної структури безпеки”.
Тому УККА сердечно прислухався до держсекретаря США Ентоні Блінкена на слуханнях Сенату в січні, яке однозначно підтвердило про зупинку трубопроводу NordStream 2: “Я твердо вирішив зробити все можливе, щоб запобігти цьому завершенню”, а також до слів президента Байдена ” нехай ми використовуємо кожен переконливий інструмент, яким ми маємо переконати наших друзів та партнерів, включаючи Німеччину, не рухатись уперед із ним “.
Хоча кожна нова адміністрація прагне по-новому підходити до зовнішньої політики, УККА повірив президенту Джо Байдену, коли він описав трубопровід NordStream 2 як “принципово погану угоду для Європи”, саме тому, що, за його словами, це “заблокує можливості Росії, [яка] кардинально дестабілізує Україну “.
Тому, коли 18 травня було повідомлено, що Державний департамент, перераховуючи Конгресу, які суб’єкти, які беруть участь у будівництві NordStream 2, заслуговують санкцій, замість цього “цитує національні інтереси США” і відмовляється від застосування санкцій проти компанії, яка стоїть за проектом – NordStream 2 AG та її генерального директора Маттіаса Варніґа – ми повинні запитати у цієї адміністрації: чому США не роблять усе можливе, щоб завадити Володимиру Путіну виконати один із своїх найбільших пріоритетів?
NordStream 2 – це геополітична схема, покликана забезпечити Росію Путіна додатковим згубним впливом на наших європейських союзників та партнерів. Замість того, щоб підтримати Україну, ці запропоновані відмови буквально і духовно суперечать намірам, що стоять за режимом двопартійних санкцій, прийнятим Конгресом: запобігання завершенню трубопроводу NordStream 2.
У світлі повідомлень Міністерства оборони, що цього місяця близько 80 000 російських військовослужбовців залишаються на кордоні з Україною (найбільша сила, яку Росія накопичила там з 2014 року), президент Байден повинен виконувати зобов’язання, прийняті нашими союзниками у Східній Європі, і продовжувати двопартійне рішення підтримки України. Замість видачі звільнення, США повинні посилювати санкції та посилювати тиск на Росію, щоб вона залишила українську територію.
Як стратегічний партнер України, Сполучені Штати повинні надалі демонструвати лідерство серед союзників, підтримуючи План дій щодо членства для України на Саміті НАТО цього літа. Після 13 років бюрократичного застою в Брюсселі настав час, щоб Сполучені Штати пояснили, чи продовжують вони виконувати свої зобов’язання, прийняті в Бухаресті в 2008 році, коли НАТО чітко заявила, що одного разу Україна стане членом трансатлантичного альянсу.