Українські біженці провели акцію протесту в Бухаресті

405185168_658915086398971_9050024299093777706_n
Близько 30 людей пікетували 24 листопада Міністерство фінансів Румунії. Акцію організували українські біженці, які чекають допомогу від румунської держави.
«Дотримуйтеся обіцянки. Заплатіть гроші», «Уряд Румунії та пане президенте, будь ласка, виконуй свої обіцянки українським біженцям», «Біженці прийшли з надією, а пішли з боргами» – це лише деякі з повідрмлень, написаних на плакатах пікетувальників.
Основна проблема, на яку скаржаться учасники протесту, пов’язана із затримкою допомоги, яку вони мали отримати від держави.
Затримки із виплатами почали з’являтися після старту програми 50/20, запущеної минулого року. Кожному біженцю виділялося 50 лей на проживання та 20 лей на харчування. Гроші не надходили безпосередньо українцям, а мали виплачуватися через громадян Румунії, які їх приймали.
Витрати на цю програму склали 1,4 мільярда леїв, але централізованого списку біженців, які скористалися цією підтримкою, немає. Багато людей все ще чекають на отримання заборгованості з 2022 року, хоча програма завершилася в травні ц.р.
У квітні 2023 року розпочалася нова програма допомоги українським біженцям, за якою гроші мають надходитити безпосередньо до українців. Нова програма передбачає менші суми та суворіші критерії для виплат, ніж попередні.
Щоб отримати допомогу, біженці повинні відповідати кільком умовам: бути зареєстрованими в одному з окружних агентств зайнятості або муніципалітету Бухареста або бути працевлаштованими на території Румунії та зареєструвати дітей в навчальному закладі в Румунії.
За новою програмою українські біженці теж не отримували виплат, чи не отримували вчасно, тому деякі були змушені повернутися до України.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа