Місцева громадська організація Українське земляцтво «Дніпро» міського округу Тольятті
Голова правління Тетяна Андреєва (Володимирівна)
Адреса: 445017, Самарська обл., м. Тольятті, вул.Побєди, 50А, кв.44.
Величний Дніпро і Україна є невіддільні образи. Коли лунають слова про Дніпро відразу зринає образ України. Ми вже писали, що, можливо, цей факт cпричинився до того, що назву «Дніпро» прибрало чимало українських організацій в Росії, багато художніх колективів. З’явився «Дніпро» у волзькому місті Тольятті. І тут, як в Іркутську, Нальчику організацію з могутньою назвою «Дніпро» очолює представниця кращої частини українського народу українка Тетяна Андреєва.
19 травня 1994 року Григорій Гасич виступив по місцевому радіо зі зверненням до жителів міста Тольятті з пропозицією створення українського земляцтва. Українці відгукнулись, в Тольятті проживає більш як 15 тисяч українців. 3 грудня 1994 р. було зареєстроване Українське земляцтво «Дніпро». Земляцтво має статут, гімн, емблему і пам’ятний значок.
Першими співголовами координаційної ради земляцтва були Григорій Гасич, Григорій Яковенко, Лариса Курочкіна. З 1999 р. до 2016 р. головою правління був Ростислав Коляда, нагороджений Указом Президента України В. Ющенка орденом «За заслуги» III ступеню. Від 2016 р. і донині правління очолює Тетяна Андреєва.
Значний внесок в діяльність «Дніпра» зробив викладач інституту мистецтв, художній керівник-концертмейстер хору Віталій Головко, художник-графік Степан Бучинський.
Візитівкою «Дніпра» є хор «Дніпро», який став дипломантом Всесвітнього фестивалю «Український спів у світі» (2001р., Київ), лауреатом трьох Всеросійських фестивалів ім. Олександра Кошиця (2000 – 2006р., Москва), фестивалю «Сорочинський ярмарок в Москві» (2009р.). В 2007 р. хору «Дніпро» було присвоєне звання «Народний самодіяльний колектив».
Після виступів «Дніпра» в книзі відгуків зявляються записи вдячних глядачів.
«Ви зберiгаєте, як невичерпну воду з криницi, народну пiсню, гумор i тепло українського народу. Вашi дзвiнкi голоси нагадують спiв жайворонка над безмежним полем пшеницi, де проглядають васильковi очi чарiвних україночок i палаючi, мов маки, серця козакiв».
«Низький уклiн вам, землякам нашим! За любов вашу до землi української, до її пiснi, слова, традицiй. Ви повною мiрою утверджуєте разом з нами державу Україну у мiжнароднiй спiльностi. Примножуючи здобутки землi, на якiй живете, ви тим самим прославляєте Україну».
І ще такі слова: «Оце рушники! Оце пісні! Оце «Дниіпро! Оце Україна».
До Шевченківського флешмобу-2020 тольяттінський «Дніпро» подав “По діброві вітер віє”