Українська громада взяла участь у параді австралійських військовиків, які їдуть до Великобританії для навчання українських воїнів

Kudu1

Цього тижня австралійські солдати відправляються з Дарвіна до Сполученого Королівства, щоб приєднатися до країн-партнерів у проведенні важливої підготовки українських новобранців.

Kudu2

Контингент у складі до 70 військовослужбовців ADF (Сили оборони Австралії) буде розгорнуто в рамках операції ADF Kudu для надання допомоги в навчальній програмі під керівництвом Великобританії та на базі підтримки оборони України у відповідь на незаконне вторгнення Росії.

Kudu3

Контингент офіційно попрощався сьогодні, у понеділок, 8 січня 2024 року, на офіційному заході на Единбурзькій базі RAAF (Королівських Австралійських Повітряних Сил) в Аделаїді.

Kudu4

Виконуючий обов’язки міністра оборони Метт Тістлетвейт та вище військове керівництво оглянули контингент, побажали їм добра, подякували за службу та попросили бути сильними та скромними у підготовці українських воїнів.

Kudu5

Пан Тістлетвейт сказав, що ADF виконує важливу роль, оскільки наближається друга річниця вторгнення Росії в Україну.

Kudu6

Релігійні лідери, у тому числі армійський капелан і представник Армії порятунку, піднесли молитви за тих, хто від’їжджав.

Kudu7

Українська громада Південної Австралії була добре представлена, щоб висловити свою подяку, багато хто був одягнений в українські вишиванки. Благочинний УПЦ Євген Кваснюк провів богослужіння та освятив сто хрестів для передачі українським воїнам.

Kudu9

Українську громаду Південної Австралії представляли президент Об’єднання українців Південної Австралії Франк Фурсенко, голова «Дністер» і віце-президент AUSA Богдан Воєвідка та інші лідери та члени громади. Союз Українських Організацій Австралії (AFUO) та Світовий Конґрес Українців представляли Стефан Романів, співголова AFUO та віце-президент СКУ, який познайомив підполковника Левона Ламберта, командира 7-го батальйону RAR, інструктора-відправника батальйону, з мотанками та пояснив їхнє значення, як знак надії, та подякував за підтримку України. Мотанки будуть роздані членам ADF.

Пан Романів також обговорив з Метом Тістлетвейтом негайну потребу у військовій підтримці України. Він закликав помічника міністра порушити ці проблеми з міністром оборони Річардом Марлзом. Минулого тижня AFUO написала міністру Марлесу заклик до термінової та швидкої військової допомоги, вказуючи, що Україна зазнає постійних нападів і потребує військової підтримки. Він також підкреслив, що Україна веде війну за вільний демократичний світ, за цінності та принципи демократії.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа