Українська громада Чикаго й околиць вшанували День захисника і захисниць державності України

Блумінгдейл

Українська громада Чикаго й околиць вшанували День захисника і захисниць державності України

У неділю, 16 жовтня, на посілості Громади Святого Андрія Помісної Української Православної Церкви в м. Блумінгдейл, перед пам’ятником Небесної Сотні і всіх Героїв України прот. Віктор Полярний в сослужінні ієрея Романа Артимовича ГрекоКатолицької Церкви Володимира і Ольги м. Чикаго і ієрея Михайла Лещишина відслужив Заупокійну Панахиду. У Панахиді взяли участь консули та консульські представники: Литви (Vidmantas Verbickas), Канади (Alan Gogbashian), Польщі (Pavel Zezak), Канади (Syed Sameer & Ahmed Family), Німеччини (Christopher Fucks), Словакії (Rosemary Macko Wisnosky), Чехії (Monika Bokšová), і генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов (Sergiy Koledov). Також взали участь УкраїнськоАмериканські Ветерани-пост 32 (командир Василь Мірутенко) і місцеві українські організації (Товариство УПА, УККА відділ Іллінойс, «Помаранчева Хвиля,» Спілка Української Молоді ім. Дмитра Вітовського, Спілка Української Молоді ім. Миколи Павлушкова, Організація Оборони Чотирьох Свобід України відділи 31-ий і 8-ий), Організація Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України (Округа, відділ ім. Оксани Пчілки-Палатайн і відділ Алли Горської-Чикаго, ОДУМ Чикаго). Група військово-історичної реконструкції «Сотня Сіроманців» взали участь і представили «козаків» в традиційному історичному одягу.

Блумінгдейл2

Перед початком Богослужіння протоієрей Віктор Полярний звернувся до присутніх наступними словами:

«Високо преподобні Душпастирі, Високодостойні представники дружніх країн України, Високодостойний Генеральний Консуле України в Чикаго — пане Сергіє Коледов, Дорога Святочна Громадо, дорогі члени релігійних та світських організацій,

Блумінгдейл3

DEAR BROTHERS IN ARMS OF THE UKRAINIAN-AMERICAN VETERANS, ДОРОГІ БРАТИ І СЕСТРИ!

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!

Сьогодні ми, вірні діти українського народу, зійшлися разом із вельми шановними представниками дружніх країн, щоб гідно відзначити декілька дуже важливих подій, які відбулися в Українському Народові, а саме:

День Святої Покрови Пречистої Богородиці,

Блумінгдейл4

День Українського Козацтва,

Свято 80 річниці від заснування Української Повстанської Армії,

Блумінгдейл5

Свято 76 річниці від дня заснування Організації Оборони Чотирьох Свобід України, як також Організації Жінок Оборони Чотирьох Свобід УКРАЇНИ,

Блумінгдейл6

Славних і непокірливих учасників Революції Гідності та Захисників і Захисниць цілісності українських кордонів та Державності України, а також відзначаємо 63 річницю від дня злочину москви за убийство Головного Провідника Організації Українських Націоналістів — славної пам’яті Степана Бандери!

Дорогі брати і сестри!

Блумінгдейл7

У нинішній тяжкий час випробувань життя українського народу, ми звертаємося до Матері Божої — Захисниці й обраної Воєводи ПОКРОВИТЕЛЬКИ УКРАЇНСЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛ, з проханням та благословенням про мир, добро, благополуччя, про злагоду, братолюбство, одномислення і про щасливе і мирне життя всього українського народу, як також за перемогу в нерівній боротьбі з диявольською північноазійською навалою.

Блумінгдейл8

Ми дякуємо Пресвятій Богородиці за Її постійний Покров Українських Воїнів Захисників і Захисниць Державності України, за Її захист хоробрих воїнів Української Повстанської Армії та оборонців Революції Гідності та всіх, кращих синів та дочок, які сьогодні захищають українські землі від московських окупантів, бо ж ми, не зважаючи на наші політичні чи церковні переконання, всі разом у мирі та злагоді, вшановуємо всіх героїв України, бо всі визвольні змагання нерозривно сполучені між собою і символізують зв’язок поколінь, славної пам’яті наших батьків, дідів та прадідів, які поклали свої голови на Жертівнику Незалежності України.

Блумінгдейл9

Ми щирою молитвою звертаємося до Пресвятої Богородиці за многі та щасливі літа всім хоробрим військовослужбовцям, які щодня стоять на сторожі цілісності та незалежності Української держави, і попросимо Ісуса Христа, щоб прийняв у Царстві Небеснім душі кращих дітей України, які поклали свої голови на жертівнику Соборності й Незалежності Української Держави.

Блумінгдейл10

Ми постійно повинні молитися за нашу Українську Державу, владу, військо і ввесь народ України, щоб Господь вселив в серця наші страх Свій Божественний і незрадливу любов до України та один до одного і припинив всіляку ворожнечу, визволив нас від спокус та зберіг нашу Матір Україну й увесь український народ в єдності, мирі та злагоді.

Блумінгдейл11

Від щирого серця та від імені Помісної Української Православної Церкви вітаємо з цими знаменними подіями всіх тут присутніх, всіх громадян України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах, за словами нашого Пророка Тараса Григоровича Шевченка, тече свята, чиста і незрадлива українська кров і правдивий дух наших героїчних попередників!

Блумінгдейл12

І з вірою до Богородиці Приснодіви Марії звертаємося: «Богородице Діво, радуйся, Ти наша Радосте і Покровителько Збройних Сил України, покрий Захисників і Захисниць Державності України і цілу Україну від усякого зла чесним Твоїм омофором!».

Блумінгдейл13

Слава Ісусу Христу і Слава Україні!»

Блумінгдейл14

Продовжуючи свій виступ, прот. Полярний звернувся до присутніх англійською мовою.

Блумінгдейл15

Після екуменічної молитви, присутні вирушили до парафіяльного культурного центру на запланований концерт/програму. Розпочався концерт молитвою ієрея Романа Артимовича Католицької Парафії свв. Володимира і Ольги.

Блумінгдейл16

Головним доповідачем виступив др. Микола Посівнич, старший науковий співробітник відділу новітної історії інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної Академії Наук (НАН) України. Др. Посівнич також президент фонду «Літопис УПА» ім. В. Макара; і, один із засновників Центру досліджень визвольного руху ХХ століття (Львів).

ПосівничГенеральний Консул України Сергій Коледов та Ігор Дячун, голова УККАвідділ Іллінойс, оповіли про потреби допомоги і висловили заклик до подальшої підтримки та допомоги Збройним силам України та гуманітарної допомоги цивільним — особливо дітям.  Володимир Тюн пригадав усім що, війна.  Володимир Тюн, представник кредетівки «Самопоміч» та Асоціації «Самопоміч», пригадав усім слова президента Рональда Реґена  «Свобода не безкоштовна… шануймо і допомагаймо нашим Збройним Силам (України)».

Блумінгдейл17

У програмі взали участь Хор Осередку СУМ ім. Миколи Павлушкова-Чикаго; вокально-хореогафічна студія «Елегія», ансамбль «Мелодія» (Світлана Поляк, директор), Христина Гриценко, Школа танцю «Вишиванка» (Павло й Оксана Федьків, керівники, парафія св. Йосифа Обручника); Софі Фрейзер.  Ведучими програми були Мар’яна Семенишин (вихованка СУМ-Чикаго) і Мар’ян Костюк («Українське Незалежне Радіо»).

Блумінгдейл18

Присутні мали нагоду подивитися на декілька коротких відеокліпів з України, які викликали емоційну реакцію.

Блумінгдейл19

Члени підготовчого комітету: генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов; Оля Сорока — заступник голови Товариства УПА; Ігор Дячун — Голова УККА-відділ Іллінойс; Юрій Сорока — «Помаранчева хвиля»; Надія Гнатюк — голова Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України, відділ ім. Олени Пчілки; Марія Крутяк — голова Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України, відділ Алли Горської; Христина Екгарт — голова  Осередку СУМ ім. Дмитра Вітовського; Олена Василик — голова та Ларися М’якуш — заступник голови Спілки Української Молоді Осередок ім. Миколи Павлушкова; Ростик Сацюк — голова Організації Оборони Чотирьох Свобід України, 31-ий відділ Палатайн; Павло Бандрівський — заступник-голови, Організації Оборони Чотирьох Свобід України, 8-ий відділ Чикаго.

Автор: Марія Коркач-Грошко — Заступник голови парафії св. Андрія Первозванного УПЦ-ПЦУ.

Блумінгдейл20

Блумінгдейл21

Блумінгдейл22

Блумінгдейл23

Блумінгдейл24

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа