Українські заробітчани Італії – під ризиком депортації

В Італії 350 000 іммігрантів, які втратили роботу, підпадають під ризик депортації. У 600 тисяч трудових мігрантів в Італії закінчився термін дії посвідки на проживання, який підлягає продовженню. За оцінками благодійної організації католицької церкви Caritas, до 350 тисяч мігрантів втратили роботу у зв’язку з економічною кризою і стикаються зі значними труднощами в процесі пошуку нового місця роботи.

Як повідомляє Радіо «Свобода», відповідно до італійського законодавства, для продовження посвідки на проживання мігранти мають у розпорядженні 6 місяців і, за відсутності працевлаштування, повинні залишити територію Італії. На думку представників Caritas, існує реальна небезпека депортації з Італії трудових мігрантів, які залишилися без роботи, або їх фактичного переходу на нелегальне становище.

Міністр у справах інтеграції та міжнародного співробітництва Італії Андреа Ріккарді заявив про намір уряду найближчим часом прийняти спеціальну постанову про продовження до одного року терміну пошуку мігрантами нового місця роботи і, відповідно, їх перебування на території Італії.

Як зазначає newsru.ua, в 2009 році в Італії було офіційно зареєстровано 174 тисяч вихідців з України, з них 80% – жінки. Вони допомагають італійцям доглядати за дітьми, літніми і хворими людьми. Така робота завжди є, незважаючи на кризу, і фахівці відзначають, що нестабільність економічної ситуації менше вплинула на перспективи працевлаштуватися для жінок-заробітчанок.

За матеріалами Радіо “Свобода” та newsru.ua

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа