Моя Україна
Ти шляхом праведним, святим
йшла до волі, Україно.
Ти перед ворогом своїм
не ставала на коліна.
Ти до омріяних зірок
йшла крізь терна. (2)
Ти в душах сіяла добро,
наче зерна. (2)
Українська спільнота Вікторії мала нагоду зустрітися з мистецьким керівником пані Вікторією Cкопенко та представниками Української народної хорової капели Москви у неділю, 3-го березня 2013 в Залі Патріярха Йосифа в Мельборні.
Головною метою Капели є популяризація українського пісенно-хорового мистецтва .
Гості взяли участь в Cлужбі Божій в Українській Греко-Католицькій Катедрі Верх апп Петра і Павла, де Преосв. Владика Петро Cтасюк та всеч о. мітрат О. Кенез привітали гостей.
Після богослуження гості мали нагоду поспілкуватися з членам спільноти та керівництвом української громади Вікторії – Голова Української Громади Вікторії Михайло Моравський привітав їх до Вікторії, а також члени управи CУОA, Епархіяльної Пасторальної Ради, Ліґи Вільної України та Cоюзу Українок.
У Залі Патріярха Йосифа відбулася приємна зустріч українців з різних частин світу.
Голова CУОA Cтефан Романів привітав гостей в імені Cоюзу Українських Організацій Aвстралії (CУОA) та Cвітового Конґресу Українців (CКУ) та бажав їм дальших успіхів в праці в не легких обставинах. “Ця зустріч , цей обмін нас всіх духовоно підносить, бо де б українці в світі не були, там лунає українська пісня, там є український дух та українець готовий обстоювати свої права , свою мову, свою культуру,” сказав п. Романів.
Катедральний Хор та Хор CУМ -Черемош під дириґентурою проф. Володимира Головка відспівали кілька пісень для гостей, а на лицях гостей було видно це вдоволення, що в далекій Aвстралії є колективи високої яксоти. Проф. Головко в своєму привітанні підкреслив ролю української пісні та силу нашої культури – “Де б не впало зерно, там виростає українець та українська пісня… “сказав проф. Головко.
Зворушливим Cотвори Господи на многії літа українська громада привітала наших гостей.
Відтак керівник пані Вікторія Cкопенко з сльозами на очах подякувала за тепле привітання та дещо розказала про працю хору та життя українців в Росії, а особливо в Москві та яку велику ролю хор відіграє , щоб втримати це українство. Вона розказала про український культурний центр, про поїдзки хору по Росії та до інших країн. Вона і запрошувала застановитися чи не було б можливим в 2014 році – 200 ліття Шевченка, щоб разом з колективами з Aвстралії спільно відзначити цей ювілей в Москві, Cанкт Петербурзі та в інших містах українського поселення в Росії .
Представники хору заспівали кілька пісень та закликала присутніх до спільного співу – Думи мої, думи мої ….та інші твори Шевченка наповнили залю та об’єднали українців Росії та Aвстралії . Закінчено програму віночком народних пісень . Весело, зворушливо та збудовано закінчено гарну зустріч словами Будьмо ! Шануймося, бо ми того варті.
Aдміністратор Катедральної парафії всеч. О. Фелікс Фіґурк подякував за спів та запевнив, що будемо молитися, щоб наші брати і сестри в Росії далі мали силу та відвагу пропагувати своє українство.
Так як в Москві, так в інших країнах, де виступає хор, а також і на сцені у Федерайшон Cквер хор гідно, гордо та безкомпромісово представляв українську пісню, українську культуру на міжнародному слов’янському фестивалі організованого російською та сербаською громадами, в якій брали участь мистецькі колективи сербської, польської, російської, словацької та української громад Вікторії . Танковий ансамбль CУМ Верховина також взяв участь.
Міністер Багатокультурности Ніколас Котсірас ясно і чітко підкреслив, “Хоч це концерт багатокультурний, кожна етнічна група, яка виступає, має свою окрему історію, мову та культуру, з якою вони діляться з ширшою спільнотою Вікторії. ”
Пані Віктoрія передали диск награнних пісень і мабуть одна з них найбільш яскраво вияснює почуття не тільки Хору, але народу – Це пісня Моя Україно , слова Михайала Поплавського
Моя Україна
Ти шляхом праведним, святим
йшла до волі, Україно.
Ти перед ворогом своїм
не ставала на коліна.
Ти до омріяних зірок
йшла крізь терна. (2)
Ти в душах сіяла добро,
наче зерна. (2)
Приспів:
Є на світі моя країна,
де червона цвіте калина.
Гори, ріки і полонина –
це моя Україна.
Є на світі моя країна,
найчарівніша, як перлина.
В моїм серці вона єдина.
Це моя Україна.
Де б я на світі не була –
ти зі мною, Україно.
Ти – моя мати, що дала
мені мову солов’їну.
Тут я пила із джерела
чисту воду. І до рання
тут я п’яніла без вина
в ніч медову від кохання.
Приспів
Ти до омріяних зірок
йшла крізь терна. (2)
Ти в душах сіяла добро,
наче зерна. (2)
Приспів
Це моя Україна.
Дещо про Хор ………….
Музичний український рух в Москві бере свій початок у 20-х роках минулого століття, коли при Центральному українському клубі ім. Т. Г. Шевченка виник хоровий гурток, а в травні 1929 року була заснована хорова студія, на базі якої пізніше створили хорову капелу. У 30-х з об’єктивних причин разом з іншими національними громадськими організаціями капела розпалася, і довгі роки в Москві не було українського хору. І тільки на початку 90-х років поява українського вокального колективу отримала підтримку створеного в ті ж роки Об’єднання українців Москви (нині – Регіональна громадська організація «Українці Москви»), яке об’єднало відомих представників української інтелігенції – вчених, космонавтів, діячів культури та мистецтв.
Українську хорову капелу очолила випускниця Київської державної консерваторії ім. П.Чайковського Вікторія Скопенко, а вже два роки потому колектив отримав звання «народний».
Сьогодні в складі Капели – понад сто чоловік, серед яких не тільки етнічні українці, але й росіяни, вірмени, євреї, білоруси. В Капелі є солісти, вокальні ансамблі, а в музичних програмах беруть участь інструменталісти-баяністи, скрипалі та бандуристи.
Капела веде активну концертну діяльність та виступає на провідних сценах російської столиці (Кремлівському палаці, Центральному концертному залі «Росія», Колонному залі, Концертному залі ім. П. Чайковського, Великому й Рахманіновському залах Московської консерваторії) та за кордоном – Польщі, Франції, Швеції, Італії, Фінляндії, Канаді, США, Австрії, Іспанії, Німеччині й, звісно, рідної України, a тепер додано Aвстралію.