Українці Австралії відзначають День Вишиванки в парламенті Вікторії

Христина Кметь (зліва) і Стефан Романів (справа) зі співголовами парламентської групи дружби з Україною у Вікторіянському парламенті Hon Matthew Guy MP та Hon Steve Dimopoulos

16 травня 2024 року українці всього світу відзначатимуть Міжнародний день вишиванки, який сприяє збереженню української ідентичності та традиції створення та носіння вишиванки.

«Третій четвер травня важливий для всіх українців — це час, коли ми святкуємо та розмірковуємо про нашу українську ідентичність. Це день, щоб показати нашу глибоку гордість за українську культуру та традиції, такі як вишиванка, яка стала ще важливішою після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року». – сказав співголова Союзу Українських Організацій Австралії (AFUO) Стефан Романів.

«Вшановувати культурну спадщину зараз важливо — вона пов’язує минуле з сьогоденням і простягається вперед у майбутнє. Ми завдячуємо тим українцям, які були раніше, і всім тим, хто прийде після, щоб наше свято культури ніколи не закінчувалося. Зараз українці борються за наше майбутнє і право нашої країни продовжувати розвивати свою багату культуру без втручання Москви. Україна дуже далека від Австралії, але це не зменшує розуміння людьми того, за що борються українці. Цього тижня AFUO із задоволенням святкувала День вишиванки у парламенті Вікторії. У нас були депутати та народні депутати, міністри та тіньові міністри, які представляли всі сторони політики, усі виступали на підтримку української культури», – сказав пан Романів.

«День вишиванки цього року також відзначав віце-прем’єр-міністр і міністр оборони Австралії, депутат Річард Марлз, який одягнув свою вишиванку. Україна неймовірно вдячна за все, що міністр зробив у складі уряду Альбанезе для надання такої необхідної військової допомоги для підтримки боротьби України.»

« AFUO закликає всіх мешканців нашої громади долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, в університет чи школу 16 травня. Носіть його на вулицях і в магазинах. Робіть фотографії з друзями та діліться ними в соціальних мережах. Пишайтеся та демонструйте свою підтримку тому, за що борються українські захисники», – підсумував пан Романів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа