Українці Австралії обурені словами Папи про “мужність білого прапора”

Союз Українських Організацій Австралії (AFUO) глибоко розчарованний коментарями Папи Римського Франциска про те, що Україна повинна мати «мужність білого прапора» і почати переговори про припинення війни, яку Росія веде проти України.

Співголова AFUO Стефан Романів OAM сказав сьогодні: «Ми глибоко засмучені та ображені словами Папи про те, що Україна має побачити, що вона «переможена», і продемонструвати «мужність білого прапора». «Україна єдино захищається від російської агресії та залишається здатною перемогти московський тероризм, смерть і руйнування. «Проте слова Папи, здається, виправдовують жорстоке вторгнення Росії, винагороджують агресора та демонструють глибоке нерозуміння ролі Москви у розв’язанні війни проти України. Звичайно, українці хочуть тривалого і справедливого миру. Вони надзвичайно постраждали від рук російських військ – було скоєно понад 125 000 військових злочинів, 20 000 дітей було викрадено, незліченні будинки, квартали та міста були зруйновані, а частини України були окуповані з 2014 року. Але справжній мир прийде в Україну лише тоді, коли Москва припинить загарбницьку війну, виведе свої війська з території України та розпочне змістовні переговори. Мирний план України з 10 пунктів містить дорожню карту, але Москва відхилила цю пропозицію», – сказав він.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба озвучив позицію України: «Наш прапор – жовто-блакитний. Це прапор, яким ми живемо, вмираємо і перемагаємо. Інших прапорів ми ніколи не підніматимемо».

«Ми приєднуємося до закликів Світового Конґресу Українців, глобального голосу 20-мільйонної української діаспори, до Папи відмовитися від своїх слів і визнати мужність українського народу та його правоту у прагненні справедливого результату, який не передбачає капітуляції ”, – додав Романів.

Єпарх для українців-католиків в Австралії Преосвященний владика Микола Бичок у своєму листуванні до AFUO зазначив: «Хочу висловити свою солідарність з українським народом і нашими вірними в Австралії. Слова Папи Франциска для нас болючі та неприйнятні».

AFUO наразі звернувся до Апостольського нунція в Австралії Архиєпископа Чарльза Бальво з проханням передати реакцію українсько-австралійської громади Папі та терміново зустрітися з Архиєпископом-нунцієм.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа