Україна відхилила “мирний план” Індонезії

індонез

Індонезія запропонувала власний “мирний план” для України. Пропозиції передбачають негайне припинення вогню і створення демілітаризованої зони вздовж нинішньої лінії бойового зіткнення.

“Перше, негайно припинити вогонь і бойові дії. Друге, розвести війська з кожної сторони на 15 кілометрів від нинішньої лінії фронту та створити демілітаризовану зону, і третє, створити під егідою ООН миротворчу місію, яка стежитиме за дотриманням режиму припинення вогню”, – заявив міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто.

Субіанто також запропонував провести на “спірних територіях” референдуми за участі ООН, аби “об’єктивно встановити” прагнення жителів тимчасово окупованих територій.

“Не знаю, чи моя пропозиція прийнятна, але це конкретні рекомендації до рішення форуму для якнайшвидшої деескалації й припинення кровопролиття в цьому збройному конфлікті”, – заявив міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто.

Київ цінує увагу, яку Індонезія приділяє питанню відновлення миру в Україні. Водночас “між Україною та Російською Федерацією немає спірних територій, аби там проводити референдуми”, заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Крім того, в МЗС вкотре нагадали, що довготривалий мир в Україні означає звільнення українських територій від російської окупації. Тому запросили Індонезію долучитися до втілення Формули миру президента Володимира Зеленського.

Фото: Reuters

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа