У найбільшому місті Канади вже відзначили 32 річницю Незалежности України!

Centennial

Оскільки 32-га річниця Незалежности України припадає на робочий день, а канадські українці люблять святкувати великою громадою, то у найбільш залюдненій провінції Канади – в Онтаріо перенесли святкування на 19-е серпня – на суботу, коли більшість вільна від праці. Столиця Онтарія – Торонто, вже давно відома своїми Фестивалями української спадщини – найбільшими в Північній Америці. 19-е серпня 2023 р. увійде в історію українців Канади, як день який відзначали не тільки канадці-українці, але й тисячі українських переселенців, яким Канада надала можливість на тимчасовий побут в Канаді.

Centennial park1

Centennial Park, Etobicoke (частина м. Торонто) – було місцем святкування. Вже перед 10-ою годиною дня, почали заповнювати огороджене місце у величезному парку (525 акрів – 210 гектарів) сотки людей.

Centennial park2

На площі була значна частина відведена для дітей – для забав, малювання, дитячих спортивних вправ. Українська кухня пропонувала не тільки традиційні вареники, голубці, шалики, ковбаси. А підприємчиві продавці виставляли найрізноманітніші предмети: вишиванки, сорочки, майки, десятки титулів різноманітних книг, мистейцькі картини та, навіть срібні і золоті вироби – більшість пропонованого була української продукції.

Centennial park3

Ороганізатори відзначення Дня Незалежности України – Конґрес Українців Канади видали Програму – брошуру зі зверненнями Президента КУК, відділ Торонто П.Штурина, Єпископа УПЦК Андрія, католицького Єпископа Б.О.Байди, Премєр-міністра Канади Дж.Трюдо, Премєр п. Онтаріо Д.Форда, Голови міськради Торонто О.Чоу ,президентки КУК А.Хічій, президента Провінційної Ради КУК Т.Багрія, а президента СКУ П.Ґрода, Ґенерального консула України О.Шевченка та Надзвичайної і Повноважної послині України Ю.Ковалів.

Centennial park4

Після вступного слова Л.Баюс, відбулося відкриття – внесення прапорів та виконання гімнів Канади та України; спільна молитви та благословення представниками Греко-католицької та православної конфесій, з участю від УПЦК Єпископа Андрія та католицької єпархії єпископа Б.Байди. Відбулась і панахида за полеглими героями у жорстокій війні Московії проти України. Вічную память та відомі: Боже Великий, Єдиний – виконав камерний хор «КРЕЩЕНДО».

Наступні години на великій сцені змінювалися численні танцювальні групи, хори, музики та солісти, вони причаровували рекордну кількість глядачів, які прийшли до парку названого на честь 100-річчя заснування Канади, щоб відзначити 32 річницю Батьківщини, яка вже 10-ий рік захищає свій суверенітет та територіяльну цілдісність від загарбницького фашистського сусіда – Московії, під назвою РФ.

ЙС

Торонто, 20.8.2023 р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа