У Чикаґо відбулись урочистості з нагоди Дня Незалежності України

Чикаґо27

Минулого тижня в Чикаґо відбулося відзначення Дня Незалежності України.

Так, 23 серпня на Daley Plaza стартував фотомистецький проект під назвою «Росія викрадає українських дітей, таких як я» присвячений тисячам українських дітей, яких викрала і продовжує примусово переміщувати російська окупаційна влада з тимчасово окупованих територій України.

Чикаґо23

На виставці були представлені чорно-білі фотографії українських дітей, які зараз живуть у Чикаґо. Вона тривала до 25 серпня.

Як розповіла організаторка проекту Міла Угрин, виставка служить потужним нагадуванням про триваючу гуманітарну кризу в Україні. За даними Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, станом на лютий 2023 року було викрадено 6,000 українських дітей, а офіційна цифра українського уряду на сьогодні становить 19,500.

Однак ці цифри відображають лише задокументовані випадки, а за неофіційними оцінками лише за 18 місяців відбулося 700,000 викрадень дітей, що дорівнює кількості жителів у Сіетлі.

Окрім цього, на Daley Plaza 24 серпня біля мерії міста Чикаґо пройшла урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та святкова програма. Участь в заході взяли іноземні дипломати, лідери української громади, представники місцевої влади та волонтери з різних організацій, перед якими виступили місцеві творчі колективи.

Чикаґо24Фото: Consulate General of Ukraine in Chicago

Цими вихідними, 26 серпня відбувся Мега марш, участь в якому взяли тисячі українців та друзів України, десятки громадських організацій штату Іллінойс.

Хода розпочалась на Congress Plaza Garden та завершилась програмою на Chicago Riverwalk.

Чикаґо24-2

Чикаґо24-3

Чикаґо24-4

Чикаґо24-5

Чикаґо24-6

Чикаґо24-7

Чикаґо24-8

Джерело: uapost.us

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа