Світове українство прощається зі Стефаном Романівим

Трагічна звістка про передчасну смерть видатного українського діяча Стефана Романіва надійшла вранці 26 червня. Відтоді в мережі, медіа, офіційних листах від українців, друзів України, міжнародних організацій, спільнот зʼявляються тисячі повідомлень. Це спогади про визначного лідера, слова співчуття, скорботи, але найбільше – подяки. Невимовна вдячність переповнює тисячі людей, які знали Стефана Романіва як не просто громадського діяча, а символа національної ідентичності України та непохитного прагнення до свободи й справедливості. Світовий Конґрес Українців публікує частину цих текстів. 

“Стефан був справжнім лідером – надихаючи інших. Люди ішли за ним, не з обов’язку, а тому, що вони вірили в нього. Його харизма, інтелект, глобальна перспектива, співчуття, працьовитість, бачення та виняткове почуття гумору надихали тих, хто були навколо нього. Я не знаю нікого, хто б не захоплювався і не любив Стефана. 

Його мережа друзів охоплювала весь світ. На світовій арені Стефан був потужною силою, неустимо працюючи над створенням кращої України та захистом її від агресії Росії. Довірчі відносини, які він встановив з політиками, впливовими особами, лідерами громадянського суспільства та журналістами по всьому світу, використовувалися виключно для подальшого виконання місії Світового Конґресу Українців щодо створення процвітаючої, незалежної української народу поряд з сильними українськими громадами по всьому світу. … Ми втратили одну з найвидатніших особистостей”, – написав Президент СКУ Павло Ґрод. 

“Мій співголова [СУОА], мій друг, наш улюблений лідер спільноти… Відчуття шоку, заперечення й болю важко передати словами. Стефан мав повернутися з короткої поїздки в Європу і повернутися саме до на нашої наради щодо майбутнього України сьогодні ввечері [26 червня – ред.]. Я все ще чекаю його дзвінка, розповіді про поїздку, чекаю, що він знову розсмішив мене, як робив це завжди… У нас були такі великі плани! … Стефан був натхненним лідером, добрим другом і відданим захисником України. Він був унікальною людиною”, – написала Катерина Арґиру, Співголова Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА) та член Ради Директорів СКУ.

“Невимовна втрата! Великий патріот України! Глиба патріотизму! Стефан Романів! Це більше ніж біль! Вічная памʼять!”, – написала Наталія Пошивайло-Таулер, Віцепрезидентка СКУ в регіонах Океанії та Азії. 

“Сумно! Важко повірити! Не розумію вже суть життя! Чому відходять від нас найкращі? 20 років разом у Світовому Конґресі Українців зі Стефаном Романівим, людиною надзвичайно відданою Україні! Не працював, а служив своєму народові! Народжений в діаспорі і все своє життя присвятив український справі, жертвуючи навіть своєю сім’єю, яку любив від усього серця! Замінити Стефана буде неможливо, бо в ньому було все наше українське єство: відданість, щирість, самопожертва та прекрасне відчуття гумору! Щиро співчуваю дружині Анастасії та усій родині! Хай Господь Бог сотворить Стефану Царство Небесне і Вічну пам’ять! Спочивай з Богом, дорогий друже!”, – написала Ярослава Хортяні, Друга віцепрезидентка СКУ, Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій.

“Від нас пішла світла людина, людина-легенда, яка зробила вагомий внесок у справу міжнародного визнання Голодомору в Україні 1932-1933 рр. Особливо багато зусиль він доклав, щоби допомоги нашій Неньці-Україні у протистоянні неспровокованій, невиправданій геноцидній війні проти України. Самовіддана діяльність пана Стефана зі згуртування українців по всьому світу назавжди залишатиметься зразком для наслідування”, – написали в Міністерстві закордонних справ України. 

“Це, безумовно, тяжка втрата не лише для української громади в Австралії, а й для усієї української всесвітньої спільноти. Життя пана Стефана є зразком палкої любові до України та її народу, міцної і непідкупної Віри в Перемогу нашої Держави”, – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

“Стефан Романів – відданий чоловік, батько і дідусь, близький друг для українців у всьому світі. Разом з дружиною Анастасією вони виховали сина Петра і дочку Терезу, а також 5 онуків. За заслуги перед Україною Стефан Романів був нагороджений орденами та медалями Президента України трьох рівнів, а також за розвиток міжнародних відносин – відзнаками Міністерства закордонних справ України. … Олімпійська родина України висловлює щирі співчуття рідним та близьким Стефана Романіва, який активно підтримував розвиток спорту в середовищі української спільноти усього світу. Вічна пам’ять та спокій душі”, – написали в Національному олімпійському комітеті України.

“Це велика втрата для всіх нас, бо такі люди бувають раз на століття. Хоча він народжений в Австралії, але його любов і вірність Україні, її культурній спадщині, історії ставимо сьогодні за приклад усім українцям. Він був глибоко віруючою особою, любив свою Церкву і своїм життя та служінням чимало зробив для її утвердження й розвитку не тільки на Австралійському континенті. Пан Стефан, за свідченням багатьох вдячних людей, які хоч раз зустрічалися з ним, був надзвичайно світлою особистістю. Він мав неймовірний дар тонко відчувати людину, а особливо в потребі, щоб їй допомогти. Безмежну любов до України, її культурної та історичної спадщини пан Стефан проніс крізь усе життя”, – написав Блаженніший Святослав, Глава Української греко-католицької церкви.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа