18-го червня 2020
Жоден громадянин не є над законом в Україні, а закони України є для захисту всіх громадян.
Ці ж принципи застосовуються в Австралії і в будь-якій іншій демократичній країні.
Будь-яке зловживання законом, використання його для політичного посилення або політичних репресії є мерзенним і з цим не можна миритися.
Україна боролася дуже важко, надто довго, щоб забезпечити демократію і все, що з нею зв’язане.
Сьогодні в суспільство в Україні досвідчене. Воно розуміє, що насильство над законом призводить лише до анархії.
В наслідку в суспільства з’являється брак довіри до Президента і уряду. Це призводить до громадських заворушень.
Сьогодні Україні цього не потрібно. Україна забагато витерпіла, щоб пустити справи на самоплив.
Приклади політичної розправи з активістами Революції Гідності, з керівництвом попереднього уряду, чи будуть вони через звинувачення у судових справах, розслідуваннях і допитах, послаблюють позиції України як внутрішньо так і назовні.
Президент України у своїх передвиборних зобов’язаннях, обіцяв робити реформи, дотримуватися верховенства права і не займатися політичними репресіями.
Зобовязання були дані міжнародній спільноті, міжнародному валютному Фонду та іншим чинникам, що в країні діятиме закон, порядок, та верховенство права.
Підтримка міжнародних партнерів України проти російської агресії та в розбудові сильної України може бути дуже швидко підірвана через політичні репресії.
Українці не можуть стояти осторонь і дозволити втратити все, що було отримано через важку працю, через пролиття крови та байдуже до цього ставитися.
В цей час Україні потрібна стабільність, вона потребує гарантії того, що її громадяни будуть захищені законом і що законами не будуть маніпулювати для отримання політичних результатів.
Українське суспільство продовжуватиме відстоювати моральні права і принципи.
Президент України є гарантом Конституції і в цьому він повинен захищати права і свободи громадян України. Перш за все, рівність перед законом і належний юридичний процес.
Аргумент про те, що Презилдент або уряд не можуть втручатися в судові процеси, і що судове середовище саме вирішить все справедливо, не проходить. Ми, і не тільки ми, знаємо, хто, куди, і якими засобами втручається. Поки що українська правоохоронна та судова системи не витримують тесту безсторонності та прозорості.
Настав час зупинити ці політичні гри і зосередитися над головними питаннями, які стоять перед Державою – питання боротьби з російською агресією, закликаючи до сильних санкцій міжнародного співтовариства проти Росії, будувати позитивний імідж України та розбудову сильної економіки і чесного суспільства.
Нинішня ситуація в грі з законом є відволіканням від основних проблем України і тільки йде на руку Росії
Судові справи і звинувачення повинні бути проти тих в Україні, хто діє в змові з Росією, хто перетягує Україну до Путіна і хто активно працюює над нівелюванням ідентичності України.
Вони є винуватцями, які повинні відчути всю тяжкість закону про антиукраїнську пропаганду та діяльність. Це дасть українському суспільству і міжнародній спільноті довіру.
Cоюз Українських Органзіацій Aвстралії стоїть за принципами чесного та прозорого верховенства права – і це має бути захищене.
Ціна питання занадто дорога, щоб промовчати і нічого не зробити!