Сполучені Штати надішлють Україні касетні боєприпаси в рамках нового пакету військової допомоги, підтвердив у п’ятницю радник з національної безпеки Джейк Салліван.
Пакет озброєнь для України вартістю 800 мільйонів доларів, оголошений у п’ятницю, 7 липня, також включатиме більше бронетехніки та ракет ППО. Заступник міністра оборони з політичних питань Колін Кал підкреслив, що зараз у США є «сотні тисяч» боєприпасів. Так звані вдосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM) допоможуть Україні знищити більше цілей меншою кількістю снарядів, і США мають велику кількість їх у сховищах, до яких можна швидко отримати доступ, значна частина яких розташована на базах США та союзників у Європі.
Розгортання DPCIM в Україні є ще одним випадком того, що США остаточно схвалили зброю після неодноразових запитів з боку України. DPCIM, які США надішлють в Україну, будуть сумісні з наданими США 155-мм гаубицями, ключовою частиною артилерії, яка дозволила Україні відвоювати територію за останній рік.
Директор Салліван говорить про занепокоєння щодо боєприпасів: «Це важке рішення. Це рішення ми відклали. Це рішення вимагало серйозного аналізу потенційної шкоди цивільному населенню… Ось чому ми відкладали рішення на стільки, скільки могли, але існує також величезний ризик заподіяння шкоди цивільному населенню, якщо російські війська та танки перекинуться на українські позиції та захоплять більше українських територій і підпорядкують більше українських цивільних, тому що Україна не має достатньо артилерії… І коли ми все це зібрали разом, була одностайна рекомендація від команди національної безпеки, і президент Байден остаточно вирішив, консультуючись із союзниками та партнерами та у консультаціях з членами Конгресу, щоб просувати цю стратегію».
Далі президент Байден додав: «Вони намагаються пройти через ці траншеї та зупинити ці танки. Але це було нелегке рішення… Але головне, що вони або мають зброю, щоб зараз зупинити росіян – не дати їм зупинити український наступ через ці райони – або їх немає. І я думаю, що вони їм були потрібні».
Члени Конгресу окремо відзначили у спільному листі із закликом включити DPICM до майбутньої допомоги Україні, який було надіслано президенту Байдену в березні. «Один снаряд [DPICM] може досягти такого ж або більшого оперативного ефекту, як п’ять або більше снарядів, озброєних GMLRS-U [227-мм артилерійськими ракетами системи залпового вогню з унітарними боєголовками] або іншими осколково-фугасними боєголовками», — також йдеться в листі.
«Цей пакет допомоги включає вдосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення, або DPICM, високоефективну та надійну артилерійську здатність для ураження місцевих цілей, яку Сполучені Штати раніше не надавали Україні», — заявив державний секретар Ентоні Блінкен у заяві. «Росія може закінчити [цю війну] у будь-який момент, вивівши свої сили з України та припинивши свої жорстокі атаки на міста та людей України. Поки Росія цього не зробить, Сполучені Штати, наші союзники та партнери будуть об’єднані з Україною стільки, скільки буде потрібно».
Цей дозвіл є сорок другим вилученням обладнання зі запасів США для України Адміністрацією Байдена з серпня 2021 року. Цей пакет забезпечить Україні:
додаткові боєприпаси для ЗРК Patriot;
ракети ППО AIM-7;
Зенітні комплекси Stinger;
додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
31 155-мм гаубиця;
155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM, і 105-мм артилерійські снаряди;
32 бойові машини піхоти Bradley;
32 бронетранспортери Stryker;
обладнання для розмінування;
Ракети трубного пуску з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
Javelin та інші протитанкові системи та ракети;
високоточні авіаційні боєприпаси;
безпілотні літальні системи Penguin;
27 тактичних автомобілів для підйому техніки;
10 тактичних автомобілів для буксирування та перевезення техніки;
Підривні боєприпаси та системи для прибирання перешкод;
Стрілецьку зброю та понад 28 мільйонів патронів до стрілецької зброї та гранат;
Запчастини та інше польове обладнання.
Отримано з поштової розсилки УККА