Спільна позиція української та польської діаспор в США щодо російської загрози

ucca&pac

Польсько-американський Конґрес (PAC) та Український Конґресовий Комітет Америки (UCCA), організації, які представляють інтереси наших відповідних спільнот у Сполучених Штатах, стурбовані триваючою загрозою агресії Кремля щодо України та наслідками, які це може мати для всіх країн Центральної та Східної Європи. Наші спільноти закликають адміністрацію та Конґрес США вжити проактивних, вимірних дій, щоб стримати Кремль від подальшого вторгнення проти України та гібридної війни проти інших країн Центрально-Східноєвропейського регіону.

Хоча адміністрація продовжує дипломатичні переговори з чиновниками Кремля, PAC і UCCA рекомендують Сполученим Штатам надати Україні додаткове оборонне озброєння, зокрема протитанкові та зенітні ракети, а також відповідне обладнання для захисту берегової лінії України. Сполучені Штати також повинні наполегливо заохочувати наших союзників по НАТО надіслати Україні необхідне озброєння для цієї мети. Ми вдячні за оголошення президента Байдена про додаткові сили для Польщі та інших членів НАТО в Центральній та Східній Європі для посилення їхньої оборони у разі російського вторгнення. Стратегічна цінність допомоги Україні відображає нашу відданість важливому партнеру в регіоні. Постійна загроза російської агресії – це не лише українське питання, а всесвітнє питання захисту суверенітету, незалежності та демократії. Ці принципи лежать в основі нашої міжнародної спільноти, заснованої на правилах.

Забезпечення від агресивних дій Росії є найбільшою зброєю в арсеналі Сполучених Штатів. Запровадження превентивних санкцій щодо осіб, причетних до кібератак проти України чи інших західних союзників, різких порушень прав людини та релігійних прав на окупованих Росією територіях України, Криму та Донбасу, а також осіб, відповідальних за диверсійні операції або операції під фальшивим прапором в Україні, залишаються головним пріоритетом. Скоординована та єдина стратегія Сполучених Штатів і наших західних союзників щодо галузевих та економічних санкцій, включаючи санкції проти “Північного потоку-2” і вилучення Російської Федерації з системи міжнародних фінансових операцій SWIFT, пошле найсильніший сигнал Кремлю.

Якщо Кремль знову вторгнеться в Україну, це поставить під загрозу всю архітектуру безпеки після холодної війни. Такі міжнародні зобов’язання, як Будапештський меморандум 1994 року, мають бути дотримані, а пропозиції, такі як виведення військ НАТО з країн колишнього Варшавського договору, мають бути категорично відхилені. В іншому випадку авторитарні режими можуть відмовитися від своїх зобов’язань і використовувати збройну силу, щоб змінити міжнародно визнані кордони та підірвати суверенні рішення незалежних країн. Україна обрала шлях до більшої євроатлантичної інтеграції, що ґрунтується на демократичних цінностях. Сполучені Штати та міжнародне співтовариство повинні поважати прагнення України як суверенної, незалежної та демократичної країни та підтримувати її прагнення до подальшої інтеграції до європейської та трансатлантичної спільноти, не побоюючись загрози військового вторгнення.

Завантажте нашу спільну заяву

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа