СКУ провів акції у світових столицях із закликом надати системи ППО

До Міжнародного Дня захисту дітей українські громади підтримали ініціативу СКУ й мітингували із закликами терміново надати Україні засоби протиповітряної оборони для захисту неба й збереження дитячих життів. 

Одними з перших збільшення кількості ППО для України адвокатували українці Австралії. “Не стійте осторонь – захистіть українське небо, збережіть українських дітей”, – закликав Союз Українських Організацій Австралії (СУОА).

1 червня СУОА провів флешмоби. Діти одягнули вишиванки та тримали парасольки, які символізують захист від щоденних ракетних атак Росії по всій Україні. Флешмоби відбулися в українських школах по всій Австралії, зокрема в Ukrainian Parish School North Melbourne. 

Українці Угорщини організували перформанс аби закликати захистити українських дітей та закрити небо. “Наша мета – привернути увагу світу, зокрема Будапешту, до того, що в Україні йде жорстока війна, що страждають в першу чергу діти, що Росія – підлий ворог, який не тільки вбиває мирних жителів, а викрадає дітей, знущається з них на окупованих територіях. І ми зобовʼязані привертати увагу до цього”, – заявила Голова СФУЖО, Другий Віцепрезидент СКУ Ярослава Хортяні в ефірі національного марафону “Єдині новини”. 

Обʼєднання українців Франції, разом з французькими урядовцями та місцевими депутатами, провели ходу в Парижі. Близько 150 людей пройшли від площі Республіки до площі Бастилії під гаслом “врятуймо українських дітей”, повідомив Володимир Когутяк, Віцепрезидент СКУ в Західній Європі та Віцепрезидент Об’єднання українців Франції, в ефірі національного марафону “Єдині новини”. 

“У нас є два великі заклики – надати Україні більше систем ППО, щоб закрити небо України. Чому закрити небо України? Тому що саме так ми зможемо зберегти насамперед життя наших українських дітей. Друге – ми вимагаємо повернення українських дітей з території Росії, а це понад 20 000 дітей”, – сказав Когутяк.

Мітингували й в іспанському місті Більбао. “Ми закликаємо друзів у всьому світі вимагати, щоб їхні уряди збільшили підтримку України, щоб українські союзники виконали свої попередні зобов’язання та надали системи протиповітряної оборони!”, – наголосили в громаді. 

Акція з закликом захистити українських дітей також відбулася в Берліні.

До Міжнародного дня захисту дітей українці Естонії пройшли ходою середмістям Таллінна з плакатами “Врятуйте дітей” українською, естонською та англійською мовами. “Міжнародний день захисту дітей – саме той день, коли українці мають нагадати світовій спільноті про те, що в Україні діти перебувають у постійній небезпеці”, – сказала Віра Коник, Голова Конгресу Українців Естонії.

Українці Нової Зеландії, організація Mahi For Ukraine, також долучилися до ініціативи. “Уряд Нової Зеландії може відіграти ключову роль у підтримці заклику надати Україні більше систем протиповітряної оборони, що важливо для підтримання довгострокового миру, захисту вразливих верств населення та дотримання міжнародного права. Вчасні дії допоможуть забезпечити безпеку українських дітей та сприятимуть глобальним зусиллям щодо припинення війни на основі справедливості та поваги до міжнародного права”, – наголосили в громаді. Акція відбулася в Окленді. 

Нагадаємо, Світовий Конґрес Українців (СКУ) звертається до урядів демократичних країн світу та вкотре закликає терміново передати Україні системи протиповітряної та протиракетної оборони. Системи ППО захистять цивільне населення, зокрема дітей, від щоденних ракетних атак рф, зберігаючи їхнє життя і здоров’я.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа