СКУ попросив Зеленського відкликати істориків, які дискредитують Україну, з Німецько-української комісії

sku

21 вересня 2020 р.

Вельмишановному пану Володимиру Зеленському

Президенту України

м. Київ, Україна

Вельмишановний пане Президенте!

Дякуємо Вам за співпрацю зі Світовим Конґресом Українців (СКУ), особливо у питаннях щодо вшанування пам’яті про Голодомор-геноцид, та сподіваємось на продовження успішної спільної діяльності у майбутньому.

Цим листом висловлюємо глибоке занепокоєння роботою Німецько-української комісії істориків (Комісії), проєкти та ініціативи якої часто дискредитують Україну, її народ та її історію. Сподіваємось що державна влада України відповідно вплине на діяльність цієї Комісії та забезпечить захист інтересів України у цій справі.

На 24 вересня 2020 року заплановано онлайн-семінар організований Комісією, з назвою “Чи Голодомор був геноцидом?” Сам факт, що група українських істориків вважає за доцільне так формулювати та афішувати це питання, викликає занепокоєння. Особливо в той час, коли українці в діаспорі разом із Посольством України в Німеччині активно працюють над офіційним визнанням Німеччиною Голодомору актом геноциду проти українського народу, це ще більше викликає застереження щодо намірів організаторів.

Ставити під сумнів Голодомор як геноцид суперечить Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», нівелює рішення Апеляційного суду міста Києва, є наругою над пам’яттю мільйонів та принижує українське громадянське суспільство, для якого геноцидна природа Голодомору є беззаперечним фактом.

Петиція із закликом до німецького Бундестагу визнати Голодомор геноцидом зараз перебуває на розгляді у відповідному комітеті для перегляду та подальшого аналізу питання. Таким чином недоречно виносити таке питання на передове місце серед публічних дебатів в Німеччині.

Голодомор є ключовою подією в історії українського народу для кожного українця, незалежно від місця проживання, особливо сьогодні, у час чергової агресії РФ проти України. Ми спільно не можемо дозволити особам, які в Комісії повинні представляти інтереси українського народу та історичної пам’яті нації, спотворити історичні факти або поставити під сумнів основи нашого світогляду.

Комісія зробила сумнівні кроки і щодо інших питань. Оскільки Посольство України в Німеччині виступає за встановлення меморіалу в центрі Берліна 8 мільйонам українцям – жертвам нацистської окупації, Комісія підтримує встановлення меморіалу мільйонам польських жертв нацистської окупації. Важко зрозуміти логіку або виправдання такого підходу. Просимо взяти до розгляду та вирішення і це важливе для України питання.

Україна має багато викликів на міжнародній арені і надзвичайно важливо забезпечити, щоб факти про Україну, представлені її послами чи іншими представниками, були точними. Від цього залежить імідж України та, зрештою, її здатність зміцнювати міжнародні партнерські стосунки, розширювати підтримку у світі, відстоювати інтереси держави. Німецько-українська комісія істориків – один із цих представницьких органів, який міг би зіграти важливу роль у розвитку німецько-українських відносин, але який, на жаль, дискредитує українську державу, її народ та історичну пам’ять.

Світовий Конґрес Українців, як організація, яка постійно співпрацює з Україною щодо просування та захисту її іміджу у всьому світі, закликає Вас переглянути склад Німецько-української комісії істориків чи доцільність її функціонування в такому форматі та, у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті, міністерством закордонних справ України, забезпечити, щоб Україну представляли історики, які працюватимуть в захисті інтересів України, навчатимуть міжнародну спільноту історії України та провадитимуть конструктивний діалог для сприяння взаєморозумінню та успішної співпраці з німецькими партнерами.

Пам’ять належить мільйонам жертв Голодомору, репресій та переслідувань. Ця пам’ять належить і майбутнім поколінням, які повинні зрозуміти минуле, щоб побудувати краще майбутнє.

З повагою,

Стефан Романів

Перший Віце-президент Світового Конґресу Українців

Голова Міжнародного координаційного комітету у справі Голодомору Світового Конґресу Українців

Копія:

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України

Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті

Олеся Стасюк, директор музею Голодомору-геноциду

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа