Рік по тому, у 2013-ому, з’явилась друком ошатна широкоформатна англомовна книжка «The Story of John Kontek», яка налічує понад сотню добре ілюстрованих і вдокументованих сторінок, з численними світлинами з життя та діяльності пана І.Контека.
Пізніше я чимало читав про Івана Контека, але кращого допису, ніж як з-під пера талановитого журналіста Богдана Рудницького не знайшов. Так, в одному із вересневих чисел 2004 року знаменитого українського часопису Австралії «Вільна Думка», що його редаґує Марко Шумський, пан Богдан писав: «…Мабуть, під щасливою зорею народився 10 грудня 1927 року Іван Контек у національно-свідомій родині в селі Маковисько. І це не могло не позначитися пізніше на всій долі його. Як і всі сільські діти, ходив до рідної школи. Згодом навчився грати на скрипці і був членом шкільної оркестри, співав у хорі. Як і всім українцям доводилося юнакові бачити несправедливість, знущання окупантів. І рік за роком оте польське нахабство сіяло думку у підлітка про те, що треба боротися, аби люди вільні були, аби правда завжди торжествувала, аби ніхто більше не знущався над знедоленими українцями. І з такими почуттями, окресленими патріотизмом, який панував і в його родині, і в багатьох інших сім’ях як у селі Маковисько, так і на всій Ярославщині й на всій окупованій Україні, він ріс і мужнів. І ледве йому сповнилося 16, коли разом із двома сестрами вступив до підпільної Організації Українських Націоналістів, а уже у невдовзі і в ряди Української Повстанської Армії….».
Виявилось, що пан Іван Контек був старшиною Служби Безпеки УПА та ОУН, в основному виконував доручення провідника ОУН Ярослава Стецька, його бойової подруги й дружини Слави, провідників націоналістичного руху Омеляна Коваля, Володимира Леника та багатьох інших. Зокрема, старшині УПА Контекові доводилося не раз долати кордони Чехії, Західної Німеччини й інших країн, де завжди і у будь-яку мить можна було втратити життя.
Іван Контек (ззаду-зліва), перед ним Слава Стецько
«…А через два роки з великим ризиком, – згадував при одній із розмов Іван Контек, – купив великий будинок, який і назвав Kontek House. І з тих пір він почав долати свої «бізнесові університети». Працював, як кажуть, у поті чола. Працював, вчився, помилявся, долав різні перешкоди… І успіхи приходили поступово, додавали упевненості та енергії, а невеличке бюро розрослося сьогодні на цілий концерн. Були часи, коли у його 24 бюрах працювало майже 160 людей… Літа беруть своє, а тому тепер вирішив працювати спокійніше, повільніше… А тим, хто починає будь-яку свою справу, хочу сказати одне: світ такий, що без наполегливої праці та без ризику нема бізнесу…».
До цього всього слід додати, що й у австралійському житті Іван Контек став популярний як активний член Lions Клубу та як член Асоціації Промисловців-Підприємців. Відтак в 1957-1958 роках був призначений як Commissioner for Taking Affidavits, а у 1976 як Commissioner of the Supreme Court in Victoria, a пізніше був заприсяжений як Bail Justice at the Magistrates Court in Sunshine. Пан Контек відзначався й далі своєю діяльністю у муніципалітетах Brinbank City Council (кол. Кайльор і Саншайн), чим здобув пошану серед австралійських кіл, про що широко писали часописи «Sunshine Advocate» та «Western Times Business Feature», а «Business Review Weekly» зарахував його до 200 найбагатших осіб, водночас підкреслюючи, що всі ці свої успіхи він завдячує дуже тяжкій праці й своїм винятковим здібностям.