14-18 липня президент УККА та віце-президент СКУ Андрій Футей відвідав Україну з делегацією високого рівня Світового Конґресу Українців (СКУ) у складі президента СКУ Павла Ґрода, віце-президента СКУ Стефана Романіва та директора ініціативи СКУ «Єднаймося з Україною» Андрія Потічного. Ця делегація на власні очі побачила, що відбувається в Україні, щоб допомогти налагодити зусилля діаспори та адвокаційну роботу. Під час візиту Футей з УККА мав значну можливість поспілкуватися з представниками українського уряду індивідуально та в групах.
Робочий візит розпочався у Львові, де делегація зустрілася з міським головою Андрієм Садовим, головою Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким та начальником Національної військової академії імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенантом Павлом Ткачуком.
Перебуваючи у Львові, віце-президенти СКУ Андрій Футей та Стефан Романів відвідали студію телеканалу «Еспресо», щоб обговорити як свій робочий візит, так і прокоментувати останній саміт НАТО у Вільнюсі, Литва.
Делегація мала нагоду обговорити питання підтримки захисників України та розвідників з начальником Головного управління розвідки Міноборони Кирилом Будановим.
Також відбулися зустрічі делегації з командувачем Сил територіальної оборони Збройних Сил України генерал-майором Ігорем Танцюрою та секретарем РНБО Олексієм Даніловим. Під час розмови делегація СКУ змогла висловити свої погляди на геополітичну ситуацію у світі, враховуючи тісні робочі стосунки зі світовими лідерами та парламентом, а також поширеність «русского мира», всесвітньої кампанії ворога з культурного та політичного впливу.
«Наші зустрічі були оптимістичними, відображали високий моральний дух Збройних сил України та зміцнювали нашу впевненість у перемозі України над Росією, найбільшою загрозою свободі та демократії у світі», – резюмував Андрій Футей.
Перебуваючи у Львові, делегація зустрілася з новообраним ректором Українського католицького університету (УКУ) Тарасом Добком та його колегами, щоб обговорити роль УКУ у повоєнній відбудові України та інші майбутні проекти, а також поточний розвиток українського шкільництва та освіти за кордоном.
Перебуваючи в Києві, делегація зустрілася з міністром оборони України Олексієм Резніковим, віце-прем’єр-міністром з питань відновлення України Олександром Кубраковим, міністром енергетики Германом Галущенком, міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, міністром соціальної політики Оксаною Жолнович, заступником міністра освіти і науки Андрієм Сташківим, заступником міністра освіти і науки Михайлом Винницьким та багатьма іншими.
Делегація СКУ також мала честь бути на аудієнції у Блаженнішого Митрополита Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України (ПЦУ), Митрополита Київського і всієї України. Під час розмови йшлося про духовну опіку внутрішньо переміщених осіб, збереження української ідентичності в Європі та світі та перехід на сучасний церковний календар.
Перед від’їздом з України делегація вшанувала пам’ять жертв Голодомору на березі Дніпра. Там вони мали змогу ознайомитися з ходом будівництва Національного музею Голодомору-геноциду. Цього року виповнюється 90 років звірств, вчинених радянським режимом у 1932-33 роках, який примусово заморив голодом 7-10 мільйонів українців.