Президент СКУ здійснив робочий візит до Бельгії

EP-event

27 лютого – 1 березня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив робочий візит до Брюсселю, Бельгія, де взяв участь у заходах Європейського Парламенту та зустрівся з високопосадовцями Європейського Союзу (ЄС) з метою посилення підтримки України.

27 лютого 2018 р. Президент СКУ був співголовою та виступав на заході на тему “Гуманітарні наслідки російської агресії в Україні”, який у Європейському Парламенті організувала Голова Підкомітету Європейського Парламенту з безпеки та оборони Анна Фотиґа за сприяння Директора Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марини Ярошевич.

На цьому заході виступили українські захисники, Олег Кузьміних, Сергій Недашківський і Олег Федорчук, які поінформували про російську агресію на Сході України.

Рівнож виступили Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та депутати Європейського Парламенту – Анна Фотиґа, Петрас Ауштревічюс, Марк Демасмейкер і Тунне Келам.

Під час свого виступу Евген Чолій акцентував, що Російська Федерація загарбала 7,2% території Східної України та своїми військовими діями спричинила загибель 11,000 осіб, у тому числі й 2,500 цивільних, а також поранення 23,000 осіб та 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб. Крім того, російська агресія негативно вплинула на життя майже 4,4 млн українського населення із 6,6 млн, які проживають на Донбасі. Президент СКУ привернув увагу до грубих порушень людських прав українців на Донбасі і в Криму та до того факту, що на сьогодні  нараховується більше 100 українських заручників на Донбасі та понад 60 українських політичних в’язнів у Російській Федерації і в Криму. Евген Чолій також наголосив на інтенсифікації російської агресії на Сході України та назвав такі конкретні факти зі звітів ОБСЄ, як: 1) збільшення порушень припинення вогню з 320,130 у 2016 р. до 401,336 у 2017 р.; 2) збільшення випадків розміщення озброєння в порушення ліній виводу, визначених Мінськими домовленостями, з 3,099 у 2016 р. до 4,065 у 2017 р. та 3) збільшення випадків обмеження свободи пересування спостерігачів ОБСЄ з 1,950 випадків у 2016 р. до 2,422 у 2017 р. Президент СКУ відзначив, що гібридна агресія Російської Федерації також поширюється і на західний світ. Про це зокремо свідчать потужні кібератаки, у тому числі й поширення вірусу NotPetya в Європі, Азії та Америці, який коштував мільярди доларів; втручання у виборчі процеси, зокрема у США і Франції; фінансування політиків, дестабілізаційні процеси в сусідніх країнах, акти тероризму та масова дезінформація. Евген Чолій закликав держави, члени ЄС, до конкретних дій, які б, на додаток до надання з боку Канади і США захисної летальної зброї, могли ефективно сприяти припиненню гібридної агресії Російської Федерації.

Рівнож Евген Чолій був присутній на конференції “Східна Україна: Забута гуманітарна криза після 4-ох років конфлікту”, організованій Європейською Комісією і ООН у Брюсселі, та на заході на підтримку України “Лабораторія України”, який організував Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі.

Протягом трьох днів Президент СКУ мав низку зустрічей з високопосадовцями ЄС, під час яких закликав сприяти, щоб світове співтовариство допомогло Україні подолати гібридну агресію Російської Федерації, яка грубо порушує світовий правопорядок та є загрозою світового масштабу. Евген Чолій закликав до посилення санкцій проти Російської Федерації, включно з її вилученням з фінансової мережі SWIFT аж до повного виконання Мінських домовленостей; до підтримки розгортання миротворчої місії ООН на Сході України і моніторингової чи дистанційної моніторингової місії в Криму; прийняття Закону Магницького для покарання за порушення людських прав, включно й на окупованих територіях Сходу України і Криму; запровадження пакета типу Плану Маршалла для економічного зростання та подальшого реформування України та до відмови з боку високопосадовців від поїздок на Чемпіонат світу з футболу в Російській Федерації. Особливий наголос Евген Чолій зробив на великий поступ України в реформуванні важливих сфер життєдіяльності, таких, як освіта, охорона здоров’я і правосуддя, включно й реформа Верховного Суду України.

Евген Чолій також обговорив шляхи підтримки України під час зустрічі з Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишем.

Під час цього офіційного візиту Президента СКУ супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич. У окремих заходах та зустрічах також узяв участь Заступник Директора Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Дмитро Панчук.

“Світовий Конґрес Українців закликає європейську спільноту посилити підтримку України і допомогти їй побороти гібридну російську агресію та цим самим сприяти забезпеченню миру і стабільності в усьому світі,”- заявив Президент СКУ Евген Чолій.

З відеозаписом виступу Президента СКУ на заході в Європейському Парламенті на тему “Людські втрати внаслідок російської агресії в Україні” можна ознайомитись ТУТ.

Список осіб, з якими зустрівся Президент СКУ:
Ауштрявічюс Пятрас, Депутат Європейського Парламенту, член Групи Альянсу лібералів і демократів Європи, член Комітету з закордонних справ, член Підкомітету з прав людини, Голова Групи дружби ЄС-Україна
Ващук Роман, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні
Гармс Ребекка, Депутат Європейського Парламенту, член Групи Зелених/Європейського вільного альянсу, Співголова Парламентської асамблеї “Євронест”
Ґалер Майкл, Депутат Європейського Парламенту, член Групи Європейської народної партії (Християнські демократи), член Комітету з закордонних справ, Постійний доповідач Європейського Парламенту з питань України
Демесмакер Марк, Депутат Європейського Парламенту, член бюро Групи європейських консерваторів і реформаторів, член Парламентського Комітету асоціації ЄС-Україна, член делегації до Парламентської асамблеї “Євронест”
Євстратій (Зоря), Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української Православної Церкви Київського Патріархату
Карадйова Ґерґана, Повноважний міністр, Представник Республіки Болгарія у Комітеті з питань політики та безпеки ЄС
Келам Тунне, Депутат Європейського Парламенту, член Групи Європейської народної партії (Християнські демократи), член Комітету з закордонних справ
Кін Рорі, Голова координаційного офісу ООН з питань миру та безпеки
Климпуш-Цинцадзе Іванна, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Корацца Більдт Анна Марія, Депутат Європейського Парламенту, член Групи Європейської народної партії (Християнські демократи), член делегації Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна, член делегації до Парламентської асамблеї “Євронест”
Костелло Даніель, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в ЄС
Портман Джайлз, Голова Східного страткому Європейської служби зовнішньої дії
Террусо Філіппо, член Кабінету Президента Комітету регіонів ЄС
Точицький Микола, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург, Представник України при ЄС та Європейському атомному енергетичному співтоваристві
Фотиґа Анна Ельжбета, Депутат Європейського Парламенту, член бюро Групи європейських консерваторів і реформаторів, Голова Підкомітету з безпеки та оборони, член Комітету з закордонних справ
Черниш Вадим, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа