Президент СКУ в Парижі: “Франція є і залишатиметься нашим сильним союзником”

grog-paris

Наступною країною, яку відвідала з візитом делегація на чолі з Президентом Cвітового Конґресу Українців (СКУ) Павлом Ґродом, стала Франція. Ключові теми обговорень з французькими політичними та громадськими діячами: вступ України до ЄС та НАТО, визнання Росії країною-терористом та підтримка українських вимушених переселенців.

Під час зустрічі з Сенаторкою Надією Сологуб, Президент СКУ наголосив на важливості євроатлантичного курсу України. Він подякував за рішення обидвох палат французького парламенту визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

sologub&grod

Павло Ґрод також висловив повагу і вдячність від світового українства до уряду Франції та усіх французів за  прийняття, допомогу та підтримку українських біженців, які тікають від війни. На зустрічі було домовлено про співпрацю з Репрезентативним комітетом українців Франції, який входить до складу СКУ, в питаннях підтримки українських біженців.

whatsapp-image-2023-06-01-at-04.37.18-e1685625268528-202x300Про подальшу підтримку  України, насамперед надання зброї, вступ до НАТО і ЄС та важливість відбудови України йшлося на зустрічі Президента СКУ з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Франції Вадимом Омельченком.

Павло Ґрод подякував за  добрий приклад роботи з молоддю та новоприбулими українцями посольству та Репрезентативному комітету українців Франції, які активно співпрацюють із новоствореним організаціями.

Відбулася знакова зустріч з великими другом України — французьким інтелектуалом, філософом, журналістом і письменником Бернаром-Анрі Леві. Павло Ґрод подякував Бернару-Анрі Леві  за послідовну підтримку українського народу та його фільми і праці, присвячені Україні, які вийшли від початку російського вторгнення.

“Бернар-Анрі — справжній і відданий друг України. Він відомий прихильник членства України в НАТО та ЄС і завдяки йому сьогодні Україна є частиною політичного порядку денного Франції та ЄС. Маючи такий потужний голос підтримки України, українці можуть бути впевнені, що Франція є і залишатиметься нашим сильним союзником”, – зазначив Президент СКУ Павло Ґрод.

Питання відбудови України вже на порядку денному у французьких бізнес-колах, запевнили представники MEDEF International. Як відновити поруйновану енергетичну інфраструктуру та підтримати український народ через ініціативу СКУ  Energize Ukraine – презентував на зустрічі з найбільшою представницькою організацією французького приватного бізнес-сектору Павло Ґрод.

whatsapp-image-2023-06-01-at-04.09.39-768x576

“Геть з ринку Росії !” “Росія  – держава-терорист!” – під такими гаслами пройшла маніфестація, організована українською громадою у Парижі, з метою донести правду про жахливі події в Україні компаніям, які досі не покинули російський ринок та закликати їх перестати фінансувати цю криваву війну.

На маніфестації виступили: заступник мера французької столиці Жан-Люк Ромеро,  Президент СКУ Павло Ґрод, представники місцевої влади та української громади.

Павло Ґрод звернувся до учасників демонстрації та закликав Францію долучитись до кола країн, які вже визнали російські військові злочини в Україні геноцидом українського народу, а саму росію – державою-терористом.

Надзвичайно тепла і плідна зустріч Президента СКУ та української громади відбулася в Культурному центрі посольства України у Франції. Павло  Ґрод подякував попередньому проводу Репрезентативного комітету українців Франції та привітав нового голову організації Олега Коваля.

whatsapp-image-2023-06-01-at-05.51.10-1024x461На фото: справа на ліво, Олександр Ромінський, Данило Штуль, Тарас Горішній, Олег Коваль, Євгенія Петрова, Павло Ґрод

В спілкуванні з громадою обговорювали, що українська діаспора може і повинна далі робити для перемоги над російським агресором та як вже зараз працювати на відбудову України. Учасники також обговорили підтримку українських захисників, гуманітарні ініціативи та протидію “русскому миру”.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа