Президент СКУ Евген Чолій здійснив візит до Польщі

pikulyczi

3-5 червня 2018 р., на запрошення складової організації Світового Конґресу Українців (СКУ), Об’єднання українців у Польщі, Президент СКУ Евген Чолій здійснив візит до Перемишля (3 червня) та до Варшави (4-5 червня), Польща, протягом якого порушив ряд важливих питань на зустрічах із владними структурами, науковцями та українською громадою.
3 червня 2018 р.  Евген Чолій взяв участь у Архиєреській Божественній літургії, традиційній релігійній ході, панахиді та церемонії покладання квітів до пам’ятника воїнам Української та Західноукраїнської Народних Республік, похованим на Українському військовому цвинтарі у с. Пікуличі, що біля Перемишля.

Hanushchyn

В урочистостях взяли участь більше тисячі гостей з України, Польщі та інших країн. У своїй промові Президент СКУ наголосив, що українські воїни і сьогодні захищають Україну від російської агресії, як майже століття тому. Серед особливих гостей були Архієпископ і Митрополит Львівський Української Греко‑Католицької Церкви Владика Ігор (Возьняк), Єпископ Сокальсько-Жовківської Єпархії Української Греко-Католицької Церкви та капелан Українського Війська Владикa Михайло (Колтун), Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима.

podiaka
Того ж дня під час зустрічі з українською громадою Перемишля, Евген Чолій отримав подяку від Об’єднання українців у Польщі та Громадського комітету відбудови Народного дому за сприяння процесу його відновлення. Зокрема Президент СКУ передав на Громадський комітет відбудови Народного дому щедру пожертву, яку передали Петро і Галина Кривуцькі, Іван і Анна Іванюри, Богдан і Мирослава Воркуни, Стефан і Мирослава Мерени, а також Асоціація українців Закерзоння та Лемківська Фундація.
4-5 червня 2018 р., під час зустрічей з польськими високопосадовцями у Варшаві, Президент СКУ висловив вдячність Польщі за підтримку України у захисті своєї територіальної цілісності від агресії Російської Федерації. Евген Чолій також закликав Польщу і надалі займати безкомпромісну позицію щодо підтримки України  і посилення санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації, аж поки вона повністю не виконає Мінські угоди та не поверне Крим. Президент СКУ також обговорив перспективи направлення миротворчої місії ООН на Донбас. Він також наголосив на глобальному вимірі гібридної агресії Російської Федерації, що через кібератаки, акти тероризму, масову дезінформацію та втручання в демократичні процеси інших країн, намагається дестабілізувати Європу та світ. Звертаючи увагу на позитивні реформи  в Україні, Президент СКУ закликав для подальшої підтримки європейської та євро-атлантичної інтеграції України. Евген Чолій також подякував Польщі за визнання Голодомору геноцидом українського народу. Рівнож він закликав до конструктивного діалогу та історичного примирення між українським і польськими народами.
Під час зустрічей у Польщі Президента СКУ супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич. На окремих зустрічах були також присутні Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима та секретар Головної управи Об’єднання українців у Польщі Мирослав Купич.
“Світовий Конґрес Українців закликає Польщу і надалі підтримувати Україну в її боротьбі з імперськими діями Російської Федерації, які загрожують миру і стабільності в світі”,– заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Syniutka

Список осіб, з якими зустрівся Президент СКУ:
Беднарек Єжи, заступник Директора Бюро історичних досліджень при Інституті національної пам’яті Республіки Польща
Боднар Адам, Комісар з прав людини (Омбудсмен) Польщi
Дещиця Андрій, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщi
Еберхардт Адам, Виконавчий директор Центру східних досліджень
Коваль Павел, Доцент Інституту політичних досліджень Польської академії наук
Кухарчик Яцек, Президент Виконавчої ради Інституту громадських справ
Любнауер Катажина, Голова парламентської групи Сучасної партії (Новочесна), депутат Сейму Польщi
Мазурек Беата, Віце-маршалок Сейму Польщi, Голова Міжпарламентської групи дружби “Україна-Польща”
Обремський Ярослав, заступник Голови Комітету закордонних справ та Європейського Союзу, член Сенату Польщi
П’єтрашевська Данута, Голова Комітету національних та етнічних меншин, депутат Сейму Польщi
Пісарська Катажина, Засновник та Директор Європейської академії дипломатії
Пісарський Збіґнєв, Президент Фундації Казимира Пуласького
Протасевич Яцек, Перший заступник Голови парламентської групи партії “Громадянська платформа”, депутат Сейму Польщi
Сосняк Мартін, Голова Департаменту рівноправ’я, офіс Комісара з прав людини (Омбудсмена) Польщi
Терлецький Ришард, Віце-маршалок Сейму Польщi, Співголова Парламентської делегації до Парламентської асамблеї України і Польщi
Чапутовіч Яцек, Міністр закордонних справ Польщi
Шваґжик Кшиштоф, заступник Президента Інституту національної пам’яті Польщi
Шлапка Адам, Генеральний секретар парламентської групи Сучасної партії (Новочесна), Віце-голова Міжпарламентської групи дружби “Україна-Польща”, депутат Сейму Польщi

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа