Президент СКУ Евген Чолій завершив візит до Франції

18-21 листопада 2017 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій, на запрошення складової організації СКУ, Репрезентативного Комітету Української Громади у Франції, здійснив робочий візит до Парижу та Санлісу, Франція, де обговорив актуальні українські питання на зустрічах з урядовими високопосадовцями і українськими громадами та долучився до вшанування жертв Голодомору 1932-33 рр. та відзначення 50-ліття СКУ.
GonnevilleЗліва направо: Т. Горішний, Е. Де Ґонневіль, Е. Чолій та М. Ярошевич
Під час зустрічей з державними високопосадовцями Президент СКУ подякував Франції за підтримку України в захисті своєї територіальної цілісності від російської агресії, зокрема за її внесок у переговори нормандського формату. Евген Чолій наголосив на важливості спільних дій світового співтовариства у боротьбі з гібридною війною Російської Федерації, яка є серйозною загрозою як для України, так і для миру та безпеки в усьому європейському регіоні. Президент СКУ зокрема закликав до посилення та продовження існуючих санкцій проти Російської Федерації. Рівнож він спонукав Францію підтримати направлення моніторингової місії ОБСЄ до незаконно окупованого Криму і миротворчої місії ООН на Схід України, що потерпають від тривалої російської агресії. Евген Чолій заохочував Францію до прийняття Закону Магницького за грубі порушення людських прав. Щоб допомогти Україні подолати заподіяні Російською Федерацією руйнівні наслідки військових дій, Президент СКУ закликав сприяти наданню Україні економічної допомоги типу Плану Маршалла. Евген Чолій також акцентував на необхідності захисту людських і громадянських прав українців і кримських татар на територіях, що перебувають під контролем Російської Федерації, включно й щодо українського журналіста Інформаційного агентства “УКРІНФОРМ” з Франції Романа Сущенка. Окремо Президент СКУ привернув увагу до нинішніх важливих реформ в Україні, включно з конкретними заходами щодо зниження рівня корупції. Він також обговорив новий Закон України “Про освіту”. Разом з цим Евген Чолій закликав Францію визнати Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу.
MarchisioЗліва направо: М. Ярошевич, Е. Чолій, С. Маркізіо та Т. Горішний
18 листопада 2017 р. разом з Головою Репрезентативного Комітету Української Громади у Франції Тарасом Горішним Президент СКУ поклав квіти до меморіальної дошки жертвам Голодомору та до пам’ятника Анні Ярославні, Королеві Франції.
UnknownSoldierЦеремонія покладання квітів біля могили Невідомого солдата і Вічного вогню під Тріумфальною аркою на вшанування жертв Голодомору
Рівнож Евген Чолій побував на Божественній літургії, яку в Церкві св. мучеників Бориса і Гліба провів Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви, та Владика Борис Ґудзяк, Єпископ єпархії св. Володимира Великого в Парижі для українців греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії.
BrunЗліва направо: М. Ярошевич, К. Брун, Е. Чолій та Т. Горішний
Цього ж дня з нагоди 50-літнього ювілею СКУ відбувся круглий стіл, під час якого Президент СКУ виголосив головну доповідь про основні нинішні пріоритети СКУ щодо підтримки інтересів України та українського народу. Також прозвучали виступи Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, Владики Богдана Дзюраха, Владики Бориса Ґудзяка та Голови Репрезентативного комітету української громади у Франції Тараса Горішного. Крім цього, учасники круглого столу мали нагоду переглянути документальний фільм “50 років Світового Конґресу Українців” та обговорити шляхи майбутньої співпраці.
UWC2017parisКруглий стіл з нагоди 50-літнього ювілею СКУ. Зліва направо:
I. Kлимпуш-Цинцадзе, Владика Б. Ґудзяк, Е. Чолій, Д. Штуль, Владика Б. Дзюрах та Т. Горішний

На завершення дня Президент СКУ побував на Вечірній службі в Церкві св. мучеників Бориса і Гліба.
19 листопада 2017 р. Евген Чолій узяв участь у церемонії покладання квітів,  вшановуючи жертви Голодомору, до могили Невідомого солдата і Вічного вогню біля Тріумфальної арки.
Цього ж дня він побував у Соборі Паризької Божої Матері на екуменічній панахиді в пам’ять про жертви Голодомору, полеглих Героїв Революції Гідності та під час війни на Сході України, що пройшла під патронатом Кардинала Римо-Католицької Церкви Андре XXIII. Панахиду провели Владика Богдан Дзюрах, Владика Борис Ґудзяк, Владика Дені Жаш’є та від імені Владики Української Православної Автокефальної Церкви Даниїла Зелінського – о. Іван Радевич.
BouyxЗліва направо: М. Ярошевич, Б. Буї, Е. Чолій та Т. Горішний
Президента СКУ під час перебування у Франції супроводжували Голова Репрезентативного комітету української громади у Франції Тарас Горішний, Перший секретар Посольства України у Франції Сергій Шаблій та Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.
“Ця подорож дала можливість долучитися до української громади Франції у вшануванні жертв Голодомору, а також конструктивно обговорити з французькими високопосадовцями питання, що є важливі як для України, так і для Франції,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
З інформацією про пам’ятні заходи в Санлісі можна ознайомитись також на веб-сайті Інформаційного ресурсу Української Греко-Католицької Церкви.

Список осіб, з якими зустрівся Президент СКУ:
Брун Ксав’єр, Дипломатичний радник Президента Національної Асамблеї Франції
Буї Бертран, член Національної Асамблеї Франції та делегації Франції до Парламентської асамблеї Ради Європи
Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви
Владика Борис Ґудзяк, Єпископ єпархії св. Володимира Великого в Парижі для українців греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії
Де Ґонневілль Етьєнн, Радник зі стратегічних питань щодо України, Дипломатичний відділ при офісі Президента Франції
Де Кансон Гюберт, Дипломатичний радник Президента Сенату Франції
Де Лакост Ніколас, Заступник директора з питань континентальної Європи при Міністерстві Європи та закордонних справ Франції
Дел Піккія Роберт, Віце-президент Комітету по закордонних справах, обороні та збройних силах при Сенаті Франції
Маркізіо Стефен, Технічний радник із стратегічних питань, Дипломатичний відділ при канцелярії Прем’єр-міністра Франції та
Шамшур Олег, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа