Президент ГО «Україна-2050» Евген Чолій на Форумі GLOBSEC 2023 у Братиславі

Czolij2

Від 29 до 31 травня 2023 року, Президент Громадської організації «Україна-2050» та Почесний консул України в Монреалі Евген Чолій взяв участь у триденному міжнародному Форумі GLOBSEC 2023, який проходив у Братиславі (Словаччина).

Братиславський Форум GLOBSEC 2023 є головною міжнародною стратегічною конференцією у регіоні Центральної та Східної Європи на якому були присутні 1 500 учасників із 70 країн світу. Основним фокусом цього 18-ого Форуму GLOBSEC була повномасштабна війна, яку Росія розпочала проти України 24 лютого 2022 року.

На панельних дискусіях Евген Чолій порушив наступні питання:

  1. Україна відновлюється на краще

Нагадав позицію, висловлену Екс-міністром оборони США д-р Марком Еспером, що міжнародне співтовариство підтримує Україну достатньо щоб Україна не програла війну, але не достатньо для того щоб Україна виграла війну; задав запитання чи буде такий самий підхід використовуватись під час відбудови України.

Ukraine Building Back Better

  1. Несподівана подорож: дорога України до Брюсселя

Згадав, що Президент України делікатно назвав «помилковим розрахунком» французько-німецьке рішення не дати Україні вступити до НАТО 15 років тому під час Бухарестського саміту НАТО; задав запитання чи країни-члени НАТО тепер розуміють, що прийняття України як члена НАТО було б найкращим забезпеченням їх захисту.

An Unexpected Journey: Ukraine´s Road to Brussels

  1. Посилення можливостей стримування в 21-му столітті

Заявив, що військові поразки російської армії в Україні є мабуть основною причиною того що Росія не атакувала будь-яку країну НАТО і це тільки підкреслює трагічність рішення в Бухаресті 15 років тому – не надати Україні доступ до членства в НАТО, що вірогідно б запобігло цій російській геноцидній війні; задав запитання, що можна вирішити під час майбутнього Саміту НАТО у Вільнюсі щоб надолужити це трагічне рішення.

Strengthening Deterrence Capabilities in the 21st Century

  1. Київ веде шлях: уроки з українського поля битви

Погодився з думкою висловленою під час панельної дискусії, що війну виграють передусім українці, а не зброя що їм до тепер надавалася; задав запитання чи вбачається зміна в підході НАТО, а саме – надавати Україні озброєння, яке вона просить, а не те, яке країни-члени НАТО вважають є Україні потрібно (яке також повільно постачалось протягом 2022 року).

Kyiv Leads the Way: Lessons Learned from the Ukrainian Battlefield

5) Україна і Тайвань: чому глобальна єдність важлива

Звернув увагу, що сигналом для пробудження міжнародного співтовариства повинно бути те, що у 2023 році, здійснючи геноцид в Україні, Росія головувала в Раді Безпеки ООН; заявив, що єдиний шлях щоб допомогти Україні виграти війну та усунути загрозу для Тайваню – це взяти країнам‑членам НАТО геополітичний порядок денний в свої руки, а не тільки реагувати на шкідливі геополітичні дії авторитарних режимів.

Ukraine and Taiwan: Why Global Unity Matters

6) Зміна режиму в Росії: Справді. Справді? 

Акцентував, що попри певне зволікання Заходу з військовою допомогою для України протягом першого року повномасштабної війни Україна звільнила 40% територій які були захоплені Росією з 24 лютого 2022 року і розвіяла міф про могутню силу російської армії; закликав до рішучої підтримки України щоб забезпечити в 2023 році звільнення всіх окупованих Росією українських територій.

Regime Change in Russia: Really. Really?  

7) Зламане? Санкції та російська економіка 

Наголосив, що ЄС матиме значно більше збитків, якщо Україна не виграє війни Росії проти України; порушив питання щодо того, як діє російська дезінформація, а саме намагаючись переконати що санкції більше шкодять ЄС ніж Росії.

Busted? Sanctions and the Russian Economy

  8) Заявка України на гарантії безпеки 

Підкреслив, що критично важлива швидкість прийняття рішень Заходу щодо підтримки України, оскільки ціна яку вона платить в геноцидній війні Росії проти України дуже висока; порушив питання потрібних рішучих кроків, які повинен зробити Захід щоб забезпечити перемогу України у 2023 році.

 Ukraines Bid for Security Guarantees

9) Передові демократії: глобальні наслідки війни 

Подякував Прем’єр-Міністру Хорватії Андрею Пленковичу за незмінну підтримку України порушив питання щодо допомоги, яку повинні надати Україні країни-члени НАТО, зокрема на наступному саміті НАТО у Вільнюсі щоб забезпечити перемогу України в 2023 році. 

 Frontlines of Democracy: Global Consequences of the War

Під час Форуму GLOBSEC 2023, Президент ГО «Україна-2050» Евген Чолій зустрічав наступних провідних осіб міжнародного співтовариства, яким подякував за підтримку України та закликав до ще більш активної та ефективної допомоги Україні, щоб вона могла виграти повномасштабну війну, яку Росія розпочала проти неї 24 лютого 2022 року й тим самим забезпечити мир, безпеку і стабільність у світі:

Емманюель Макрон, Президент Франції;

Андрей Пленкович, Прем’єр-міністр Хорватії;

Жиґімантас Павільоніс, Голова Комітету закордонних справ Парламенту Литви;

Фредерік Петі, Депутат Парламенту Франції;

Макото Накагава, Посол Японії в Словаччині;

Рой Чун Лі, Заступник Міністра закордонних справ Республіки Китай (Тайвань);

Вернер Хоєр, Президент Європейського інвестиційного банку;

Роберт Васс, Президент GLOBSEC; і

Генерал (у відставці) Річард Ширрефф із Великобританії, колишній Заступник Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі.

Евген Чолій також порушив певні стратегічні питання щодо допомоги Заходу Україні з Віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною i Заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Сергієм Боєвим.

Він також провів зустріч із українськими студентами, які вивчають міжнародні відносини в  університетах Словаччини та узгодив з ними шляхи співпраці з Громадською організацією «Україна-2050», в тому числі з її Постійною міжнародною місією медіа‑моніторингу щодо дезінформації відносно України та української діаспори.

Громадська організація «Україна-2050»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа