Шістдесят років – це винятковий ювілей, бо ж це одна з перших греко-католицьких парафій на Вармії та Мазурах. Довгих десять років українці чекали на цю подію. Дехто відійшов до чужих храмів, але більшість вистояла, дочекалася і нині є… Сюди приїжджали вірні з Ольштина, з Лідзбарка-Вармінського… Цими словами вітав присутніх із ювілеєм у доброміському храмі УГКЦ св. Миколая парох о. Богдан Ситчик.
«Помимо різних випробувань, ми впевнено йдемо туди, куди кличе нас Бог», – продовжив перемисько-варшавський митрополит, архиєпископ Євген Попович. – Історія парафії у Доброму Місті назначена цифрами «чотирнадцять». Було бо 14 священиків різних поколінь, які протягом цього часу розділяли з вами жаль, скорботу і радість. Бог послав вам 14 апостолів, божих пророків і більшість з них виправдала його сподівання. А нині в Архирейській літургії участь бере також 14 священиків. Хочемо сказати слова подяки місцевим сподвижникам, без яких цього празника би не було. Це, зокрема, Семен Бас і всі ті, хто мав відвагу тоді скласти свої підписи під зверненням про відкриття рідної церкви, а отже і про збереження мови», – продовжував владика.
Ювілей 60-ліття греко-католицька парафія св. Миколая у Доброму Місті відзначала останньої червневої суботи. Греко-католики вже шість десятків років мають там власний храм, який у минулому був костелом, збудованим у 1736-1741 рр. Це барокова будівля, ретельно відреставрована, обладнана бароковими вівтарями та сучасним іконостасом. До 1945 р. у ній була лікарняна каплиця. Першу греко-католицьку літургію відправив о. Петро Гардибала (був парохом до 1961 р.).
П’ять років назад доброміську обитель відвідав глава УГКЦ блаженнійший Святослав Шевчук, який дивувався тому, з якою міццю українці, вигнані з прабатьківських земель бережуть свою віру.
«У нас немає іншого виходу, як тривати у вірі батьків, будувати нашу єдність. Треба передавати нашу віру і стійкість молодому поколінню. Воно не зазнало страхіть гонінь, а тому відважно і впевнено буде прямувати шляхом батьків», – сказав на закінчення Архирейської божественної святої літургії кир Євген Попович.
Молоде покоління виступило у доброміському храмі з творчою програмою. Присутнім запрезентувалися ольштинське «Сузір’ячко» під керівництвом Андрія Цюпи і доброміський «Колосочок», яким опікується вчитель української мови Петро Табака.
У доброміському торжестві взяв участь віце-маршалок Вармінсько-Мазурського воєводства Мирон Сич, віце-староста Ольштинського повіту Андрій Абако, заступниця бурґомістра Доброго Міста Беата Гарань, директорка Комплексу шкіл з українською мовою навчання в Ґурові-Ілавецькому Марія-Ольга Сич, очільники навколишніх гмін, директори шкіл, у яких ведеться навчання української мови.
Серед чотирнадцяти священиків присутній був парох парафії УГКЦ з Євпаторії в окупованому Криму – о. Богдан Костецький. ■