Хто любить Україну, вкраїнський народ,
Вступай до повстанців без всяких перешкод.
З преси ми довідуємося, що в різних країнах Европи, приїжджають ранені на війні, яка йде в Донбасі, в Україні, – військовики. Перебувають в лікарнях, проходять операції.
Були розмови про те, що й Бельгія прийме ранених військовиків. І врешті 5.4.2018 до Брусселю прибули для лікування та реабілітації перші три українські військовослужбовці, які отримали поранення у протистоянні російській агресії в Донбасі.
МАРІЧКА ГАЛАБУРДА – ЧИГРИН
власний репортаж з місця події:
Приймаючою стороною перших трьох українських військовослужбовців виступило Міністерство оборони Бельгії, – повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
З української сторони перебування українських військових координує Посольство України у Бельгії.
Троє військовослужбовців пройдуть курс лікування та реабілітації на базі бруссельського військового шпиталю.
Усі фінансові витрати забезпечує Міністерство оборони Бельгії.
Як передає власний кореспондент УНІАН, трьох військових – полковника Василя Ковтуна, молодшого сержанта Ярослава Чабана та воїна з батальйону Айдар Олександра Одноколова у четвер 5.4.2018 в аеропорту Завентем зустрічали український аташе з питань оборони, генерал Микола Булгаков та представники військового госпіталю Бельгії ім. королеви Астрід.
В коментарі для інформаційної служби УНІАН Микола Булгаков розповів, що ці військові були відібрані для проходження реабілітації бельгійською стороною.
– «У 2017 році посол України в Бельгії Микола Точицький надіслав листа на ім’я міністра оборони Бельгії, і було прийнято рішення щодо лікування українських військовослужбовців.
Наприкінці 2017 року група військових лікарів з Бельгії приїхала в Україну, де вони відібрали п’ятьох військовослужбовців, які отримали поранення. Зараз прибувають троє, двоє з них будуть проходити тільки реабілітацію, а один ще має бути прооперований. Після цього ще двоє військовослужбовців прибудуть на лікування до кінця цього року», – деталізував він.
Військовий аташе додав, що це мали бути не «важкопоранені, яким треба первинна допомога, а такі, які потребують реабілітації». При цьому Булгаков уточнив, що цей військовий госпіталь спеціялізується на опіках.
Полковник Ковтун розповів українським журналістам, що є кадровим військовим і служить у Збройних силах України 35 років.
-… «Поранення я отримав 10 лютого 2015 року під час обстрілу системою залпового вогню «Смерч» міста Краматорськ і штабу АТО. Тоді було багато загиблих серед цивільного населення. У мене було важке поранення обох ніг, лікуюся до сих пір, і, на жаль, поки що результат по зростанню кісток на лівій нозі йде дуже тривалий час. Сподіваємося, що все буде добре», – сказав він.
Молодший сержант ЗСУ Чабан, якому тільки 20 років, повідомив, що служив у 92 окремій механізованій бригаді, а поранення отримав 28 квітня 2017 року під час обстрілу населеного пункту Красногорівка.
Боєць батальйону Айдар Одноколов розказав, що служить з початку війни, а поранення ноги отримав у 2016 році.
Від часу свого побуту в Бельгії, військовики мали нагоду відвідати кілька українських установ, відвідали і українську католицьку церкву в Ґенку, а в неділю 3 червня 2018 року, на запрошення Управи Українського культурно-відпочинкового центру «Франкополе», відбулася зустріч українців Бельгії з українськими військовими.
При вхідній брамі Центру зібралися люди і вітала гостей короваєм, який подавали на пишному рушнику Марійка Карпа, член Управи, в присутності голови Центру – Богдана Качмарського й представників української діяспори.
Гості оглянули все, що тільки можна бачити на 10 гектаровому маєтку українців Бельгії – будови, кампинґ, де знаходяться каравани й тзв хатки – шалет.
Під час зустрічі представники української громади, українські військові, представники Посольства України та Місії України при НАТО взяли участь у церемонії покладання квітів до пам‘ятника , присвяченому українцям, які боролися за волю України.
Присутні взяли участь у флешмобі з вимогою звільнення Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються Росією. В цей самий час в Бруселі відбалася така акції біля Атоміюму, популярного туристичного атракціону.
Під час зустрічі українські військові висловили вдячність Бельгії за надану допомогу у лікуванні. Українцям Бельгії, які затрумали свою ідентичність. Називав пан полковник Булгаков і Полковник Ковтун імена кількох осіб, які допомають їм, як можуть. Зокрема панові Романові Зубрицькому, який перебуває в бельгійському війську.
Зробили ми спільну знимку. Я вважала, що ми повинні заспівати «Ой, у лузі червона калина» й «О, Україно, люба ненько», що радо всі присутні підтримали й вийшло у нас дуже добре.
Відтак в залі Надя Лавриненко і пані Оля пропонували присутнім покуштувати налисники, печиво, каву, чай та інші смаколики які приготувала Надя Лавриненко.
Хто хотів міг поспілкуватись з військовиками. Вони відповідали на мої нечисленні питання, те, що говорили при приїзді до Бельгії, журналістам, представникам кількох пресових агенцій України. Були дуже вдячні за чергову цікаву зустріч.
Один з військовиків вже вернувся в Україну. Приїхав другий, а як довго вони ще перебуватимуть в Бельгії на лікуванні, вони не могли відповісти. Так що ще буде нагода зустрітися з гостями з України.
3.6.2018 в Мюнхені на вельмелюдній Марієнплац – головна площа в місті – також відбулася успішна акція в обороні Олега Сенцова.
МАРІЧКА ГАЛАБУРДА – ЧИГРИН
GENK 4.6.2018
Джерело: УКРІНФОРМ, УНІАН, Посольство України в Бельгії, Місія України при НАТО,
власний репортаж з місця події