Сумна звістка надійшла з Башкортостану – відійшов у вічність відомий український громадський діяч в Російській Федерації Володимир Дорошенко, почесний голова Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар».
Володимир Дорошенко народився на Рівненщині, праукраїнському краї, де з’явився перший на українській землі і Східній Європі вищий навчальний заклад слов’яно-грецько-латинська (Острозька) Академія (1576).
У 1969 р. закінчив Львівський державний університет по спеціальності обчислювальна математика. Уродженець бурштинового краю пов’язав свою долю з Башкортостаном, а Україну мав у серці і все робив для утвердження української ідеї. Сама доля поставила його в ряд очільників українського національного руху в Башкортостані, Росії – від 1992 р. до 2015 р. В. Дорошенко був головою національно-культурного центру «Кобзар».
Товариство «Кобзар» є однією із самих активних українських організацій в Російскій Федерації, і в цьому велика заслуга В. Дорошенка. При його безпосередній участі в 11 освітніх закладах запроваджено вивчення предметів українознавчого циклу, відкрито дитячий табір «Кобзарик», у співробітництві з московською Бібліотекою української літератури відкрито українську бібліотеку в Уфі.
Діяльність В. Дорошенка була надзвичайно багатогранною. Він мав притаманний багатьом українцям талант до співу, був організатором і учасником хору «Кобзар», де виступав ще як соліст. У 1996 р. хор отримав звання народного і став одним з кращих художніх колективів української діаспори в Російській Федерації. В результаті послідовної копіткої праці товариства «Кобзар», особисто В. Дорошенка в Башкортостані було створено біля 20 народних і самодіяльних колективів. Українська пісня лунала в багатьох куточках республіки.
У полі зору В. Дорошенка як голови товариства знаходились практично всі сторони української громадської діяльності. Він був одним із засновників газети «Криниця, ініціатором і організатором республіканських фестивалів української культури «Ой, радуйся, земле», історико-культурного центру українців Башкортостану в селі Золотоношка Стерлітамакського району.
Лідерська роль, організаторські здібності В. Дорошенка додавали йому високого авторитету серед громадського середовища – член громадської Ради при Президенті (Голові) Республіки Башкортостан (з 1997 р.), член Конституційної Ради Республіки Башкортостан (з 2002 р.).
Значний особистий внесок В. Дорошенка в розвиток і поширення української культури, збереження української ідентичності, покращення іміджу України отримали визнання в Україні – нагорода орден України «За заслуги» ІІІ ст.
Незаперечний авторитет В. Дорошенко мав серед українського громадського активу в Росії. За рівнем громадської активності він був справжнім важковиком, лідером, який був на чолі, як його пісенний однофамілець: «попе – попереду Дорошенко».
Як один з провідних українських громадських активістів в Російській Федерації Володимир Дорошенко брав участь у світовому українському рухові, був делегатом Всесвітніх форумів українців, учасником Світових Конгресів Українців.
Через усе життя В. Дорошенко проніс любов до Батьківщини – України. Українські цінності, омріяна українська Україна були осердям його життєвого кредо, якого він ревно дотримувався далеко від України.
Найкращою пам’яттю для пана Володимира буде, коли справа, якій він віддав свої сили, знання, віддав усього себе матиме розвиток і сповниться його мрія – вільна, незалежна, квітуча українська Україна!
Прес-служба Об’єднання українців Росії