Полум’я братерства запалало в Кентшині

20220814_175721

У серпні 1920 р. під Варшавою відбулася одна з найважливіших битв в історії ХХ століття. Саме тоді польські та українські солдати зупинили більшовицький наступ і врятували Європу від експансії комунізму.

Щоб відзначити цю історичну подію, 14 серпня о 18.00, польські та українські пластуни запалювали лампадки на могилах польських та українських солдатів у Польщі та Україні.

Полум’я братерства запалало також на міському кладовищі в Кентшині (Вармінсько-Мазурське воєводство), де похований учасник польсько-більшовицьких змагань Андрій Дмитренко.

20220814_175837

Голова місцевого Союзу польських гарцерів Станіслав Іванюк привітав запрошених гостей – православного та греко-католицьких священнослужителів. Натомість координатор акції, пластунка Дарія Оринчак, нагадала присутнім про історичні події, що відбулися 102 роки тому.

20220814_182848

Опісля військовий капелан – о. Павло Себесевич разом із присутніми помолилися за загиблих і померлих воїнів польсько-більшовицької війни.

,, Є приказка – історія любить повторюватися. І історія повторилася. У 1920 році саме Польща зупинила похід варварів – московської орди. Вона врятувала Захід від червоної зарази. Тоді вояки Української Народної Республіки були союзниками поляків. Сьогодні саме Україна боронить своєї незалежності, але не тільки – вона захищає всю Європу від так званого «русского мира» – бандитів, злодіїв та терористів. Крізь століття ворог у нас той самий – росія зі своєю імперською ідеологією та шовінізмом.

20220814_180310

Є й інший вислів – історія це вчителька життя. Це зокрема стосується наступного факту. Коли ми – поляки та українці співпрацювали, тоді перемагали. І я зараз вірю в цю перемогу. Користуючись нагодою, хочу подякувати польській владі та полякам за надану українцям гуманітарну та військову допомогу. Шкода, що інші європейські країни не проявляють такої емпатії.”, – сказав голова Кентшинського гуртка ОУП Андрій Сидор.

Організаторами заходу були курінь Союзу польських гарцерів у Кентшині та Сроковський і Кентшинський гуртки Об’єднання українців у Польщі.

ас

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа